Konferencja z udziałem Patrycji Gil

_DSC0912Patrycja Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) pochwaliła się brązowym medalem zdobytym w juniorskich mistrzostwach Europy.

To już druga konferencja z udziałem Gil. Kilka tygodni wcześniej zapaśniczka rywalizująca w olimpijskiej kat. 57 kg zdobył brąz seniorskich mistrzostw Polskich.

O przebiegu zmagań w Pontevedrze opowiedział trener sekcji zapasów w WLKS, Sebastian Pawlak: – Patrycja zaczęła mistrzostwa od walki eliminacyjnej z Rumunką. To była najłatwiejsza wygrana. W ćwierćfinale przyszło zmierzyć się z brązową medalistką mistrzostw świata z ubiegłego roku, Rosjanką Ekateriną Verbiną. Była to trudna walka, choć w końcówce Patrycja trzymała ją na łopatkach. Rosjanka została mistrzynią Europy. W pojedynku o brązowy medal Patrycja spotkała się z Daryą Sinkavets i zakończyła go na swoją korzyść.

Jakie są plany na przyszłość sekcji zapaśniczej WLKS? – W połowie sierpnia WLKS będzie reprezentowany w mistrzostwach świata w stolicy Estonii przez Magdalenę Kisielińską i Patrycję Gil. Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się na podobnej konferencji – powiedział Pawlak.

Both comments and pings are currently closed.
Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, All Premium Themes and