Na piątkę

_DSC4242

XXII Ogólnopolskie Igrzyska LZS przeszły do historii. Siedlce po raz kolejny sprawdziły się w roli organizatora.

W organizację igrzysk zaangażowane były dziesiątki osób, głównie związanych z WLKS Siedlce-Nowe Iganie. To nie dziwi, ponieważ na 3-dniową rywalizację do Siedlec zjechało 1140 zawodników z 16 województw.

W ceremonii otwarcia uczestniczyli przewodniczący Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, Władysław Kosiniak-Kamysz. To on, wraz z przewodniczącym komitetu organizacyjnego Adamem Gabińskim, dokonał oficjalnego rozpoczęcia igrzysk.

Głos zabrał również poseł na sejm RP, Krzysztof Tchórzewski, który pomógł w ściągnięciu kilku poważnych sponsorów, którzy wsparli igrzyska. Organizatorzy igrzysk gościli również m.in.: wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską, wójta gminy Siedlce Henryka Brodowskiego czy też prezesa PZLA Henryka Olszewskiego.

Delegacje poszczególnych województw zaprezentowały się ze swoimi sztandarami. Następnie doszło do wciągnięcia biało-czerwonej flagi na maszt. Dokonał tego znakomity chodziarz WLKS, Łukasz Niedziałek w obstawie klubowych koleżanek. Mistrzyni świata juniorek w zapasach Patrycja Gil dostąpiła szczytu zapalenia znicza symbolizującego początek igrzysk.

To nie był jedyny przyjemny moment dla Gil. Mistrzyni świata juniorek otrzymała nagrodę od Polskiego Związku Zapaśniczego. Doceniony został również emerytowany prezes OSM Siedlce, Tadeusz Remiszewski, który otrzymał list gratulacyjny za wieloletnie wsparcie działań WLKS.

Lekkoatleci, sztangiści, zapaśnicy, piłkarze i wielu, wielu innych. Zmagania toczyły się w kilku blokach. Rywalizacja była zacięta, ale toczona w zdrowym duchu. Wyniki były ważne, ale możliwość spotkania z kolegami z LZS z różnych krańców być może jeszcze ważniejsza. – Mam nadzieję, że jako gospodarze wywiązaliśmy się ze swoich zadań. Wyraźnych skarg nie było, więc możemy ocenić imprezę na piątkę – powiedział Marek Mazur, wiceprezes Krajowego Zrzeszenia LZS.

Każde z województw otrzymało pamiątkowy puchar za uczestnictwo. W bloku integracyjnym najlepsi byli sportowcy ze śląskiego.

Ksiw_logo_page-0001

logotypy copy

SER_Blau_cmyk

znak podstawowy CMYK_page-0001

Both comments and pings are currently closed.
Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, All Premium Themes and