Wysyp medali w Stoku Lackim

Puchar Polski w sumo zorganizowany w Stoku Lackim przyciągnął najlepszych w kategoriach kadeta i młodzika z całej Polski.

W kategorii młodziczek zarówno WLKS Siedlce-Nowe Iganie zgarnął po jednym złotym medalu. W kat. 45 kg z wszystkimi rywalkami poradziła sobie Julia Adamczyk (WLKS).

Srebrne medale zdobyła: Julia Kokoszka (kat. 35 kg, WLKS), natomiast brązowe krążki trafiły do: Natalii Klimiuk (kat. 60, WLKS), Francesca Pia Mingrone (kat. 50, WLKS). W klasyfikacji drużynowej młodziczek zwyciężył Gladiator Siedlce przed Masters Łódź oraz WLKS.

Wśród młodzików złote medale zdobyli Eryk Łęczycki (kat. 45 kg) oraz Mateusz Kokoszka (kat. 55 kg) – obaj z WLKS. Srebro zdobył ich klubowy kolega Hubert Kalicki w kat. 45 kg. Brązowe medale przypadły: Dominikowi Czarnockiemu (kat. 60 kg, WLKS) i Sebastianowi Kotowskiemu (kat. 45 kg, WLKS).

W klasyfikacji drużynowej młodzików najlepszy okazał się WLKS. Druga była Syrena Gnojnica, zaś trzeci Rozum Krotoszyn.

Żadna z kadetek nie sięgnęła po medal z najcenniejszego kruszcu. Brązowy medal zdobyła Patrycja Tarmanowska (kat. 60 kg, WLKS). W klasyfikacji generalnej Gladiator był trzeci, ustępując miejsca Masters i Sokołowi Lublin. W rywalizacji kadetów obyło się bez zdobyczy medalowych.

Organizatorami Pucharu Polski były następujące organizacje: Polski Związek Sumo, WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Sumo oraz Zespół Oświatowy w Stoku Lackim.

Both comments and pings are currently closed.
Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, All Premium Themes and