Cała Polska biega dla Michalinki!

76274

WLKS Siedlce-Nowe Iganie zachęca wszystkich do przyłączenia się do akcji pomocy Michalince.

Michalinka jest mieszkanką Siedlec. Ma 5 lat i urodziła się z niewykształconymi oczami. Dziewczynka jest niewidoma.

Rozwój oczu dziewczynki zatrzymał się na początku życia płodowego. Oczy Michalinki nie wykształciły się tak, jak powinny. Niestety, brak gałek ocznych powoduje niebezpieczny ucisk mózgu i deformacje twarzy. Michalinka wymaga wymiany protez oczu co trzy, cztery miesiące, z uwagi na to, że wciąż rośnie. Brak protez może mieć tragiczny wpływ na życie Misi. Jedyną szansą, by dziewczynka rozwijała się bez cierpienia i bólu, to kolejne protezy oczu. Z uwagi na specyfikę choroby oczu, Michalinka musi mieć wykonywane protezy w instytucie w Kassel w Niemczech.

Dziewczynka nie widzi i niedosłyszy, a mimo to jest dzielnym dzieckiem. Przed nią tyle trudnych barier do pokonania. Jej całe dzieciństwo to szpitale, terapie i konsultacje medyczne. Dzięki determinacji i staraniom rodziców, udało się wszczepić Michasi implant ślimakowy, który sprawia, że może słyszeć pojedyncze dźwięki. Rodzice robią wszystko co w ich mocy, aby zmniejszyć jej ból, trud i cierpienie, niestety miesięczne koszty wydawane na leczenie są dużo większe, niż ich możliwości finansowe.

Pomóżmy Michalince cieszyć się życiem. Jest pogodną dziewczynką i pragnie czerpać radość z małych rzeczy, jak każde dziecko. Fundacja Szlachetny Gest zorganizowała wydarzenie „Cała Polska biega dla Michalinki”. Bieg ma formę wirtualną i chodzi o to, by przebiec w dowolnym czasie 10 kilometrów (uczestnicy mają czas od 1 do 7 czerwca, najważniejsza jest idea i chęć pomocy dla Michasi) i wspomóc finansowo dziewczynkę. Każdy zapisany uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal, niezależnie od przebiegniętego dystansu.

Chcesz wpłacić tradycyjnie? Wybierz jeden z poniższych rachunków
Fundacja Szlachetny Gest
ING Bank Śląski
nr konta: 69 1050 1142 1000 0090 3107 2706
Tytuł płatności: POMAGAM/FSG/MJ
Wpłaty z zagranicy:
ING Bank Śląski
PL 69 1050 1142 1000 0090 3107 2706
SWIFT: INGBPLPW

Both comments and pings are currently closed.
Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, All Premium Themes and