Trudno było realizować program treningowy

20201128_104454

Wywiad z Lidią Chojecką-Leandro, trenerką lekkiej atletyki w WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Jaki był 2020 rok dla sekcji LA w WLKS Siedlce-Nowe Iganie?

Rok 2020 był bardzo trudny. Przez pewien czas lekkoatleci nie mogli trenować. Zostały zamknięte stadiony, hale, a nawet lasy. Zawody w maju, czerwcu i lipcu zostały odwołane. Mistrzostwa Polski zostały przesunięte o kilka miesięcy. W takiej sytuacji bardzo trudno było realizować program treningowy, gdyż cykl przygotowań został totalnie zburzony.

Czyli pandemia odbiła się na treningach i pracy z młodzieżą trenującą klubie?

Kilkoro moich zawodników przestało trenować ze względu na to, że rodzice obawiali się zakażenia podczas dojazdu na trening busem, była to młodzież dojeżdżająca spoza Siedlec.

Co było największym sukcesem w 2020 roku?

Osiem zdobytych medali przez naszych chodziarzy. Dobrze reprezentuje się też grupa rzutów.

Kto z pani podopiecznych poczynił największe postępy w mijających 12 miesiącach?

Bardzo utalentowaną zawodniczką jest Wiktoria Wróbel z Mińska Mazowieckiego. Na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu zdobyła brązowy medal na 1000m, na MP U-18 w Radomiu zajęła piąte miejsce, a czwarte na MP w biegach przełajowych. Poza tym w sezonie osiągnęła  bardzo dobre wyniki w biegach na 800 metrów – 2:13.73 i na 1500 metrów – 4:41.14. Duże postępy zrobiła również Magdalena Jastrzębska, która na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Ciechanowie zdobyła srebrny medal na 800m z bardzo dobrym wynikiem – 2:14.91.

Jakie ma pani plany na 2021 rok?

Mam nadzieję, że pandemia wreszcie się zakończy i już nic nie zmieni naszych planów. Liczę na to, że zawody będą odbywały się w normalnych warunkach, bez żadnych ograniczeń i będziemy mogli przygotowywać się spokojnie do kolejnych zawodów. Jeżeli wszystko wróci do normy to jestem pewna, że nasi zawodnicy nadal będą się prawidłowo rozwijać i zdobywać medale na imprezach rangi mistrzowskiej.          Rozmawiał: Kamil Sulej

Both comments and pings are currently closed.
Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, All Premium Themes and