Historia Klubu

1 czerwca 1975 roku liczące około 44 tysięcy mieszkańców powiatowe Siedlce zostały podniesione do rangi miasta wojewódzkiego. Zaczynał się jeden z najlepszych okresów w historii miasta, zaznaczony w następnym ćwierćwieczu dynamicznym rozwojem praktycznie we wszystkich dziedzinach życia. W Siedlcach powstawały instytucje wojewódzkie, lokowano tu inwestycje przemysłowe, tworzono szkoły i placówki kulturalne, rosła ranga miejscowej wyższej uczelni, szybko przybywało mieszkańców – do 77 tysięcy w 2006.

Również ludzie związani z siedleckim środowiskiem sportowym wychodzili z nowymi inicjatywami.

Na przełomie 1975 i 1976 roku dwaj przyjaciele – Marek Kompolt i Zygmunt Wielogórski – ustalili, że rozpoczną starania o założenie nowego klubu dla sztangistów.

1 lutego 1976 roku doprowadzili do zebrania założycielskiego. Uczestniczył w nim, oprócz głównych inicjatorów, także Eugeniusz Trybuch (wtedy wiceprezes Wojewódzkiego Związku Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, później wicewojewoda), który został pierwszym prezesem LKS, a obecnie jest honorowym prezesem WLKS. Trybuch w przeszłości – będąc uczniem TMR w Płocku – krótko uprawiał podnoszenie ciężarów.

Wśród piętnastu, a według innych źródeł dziewiętnastu osób obecnych na pierwszym zebraniu byli także: Antoni Borysiuk, Zdzisław Krupa, Jan Izdebski, Jerzy Mateuszak,  Bolesław Kostuniak, Maciej Mlonek oraz Stefan Tokarzewski – jeden z najstarszych sztangistów zakładanej wtedy sekcji.

Nad wyborem nazwy dla nowego klubu obradujący zbyt długo się nie zastanawiali. Ponieważ znaleźli oparcie w Zrzeszeniu LZS, przyłączyli się do „zielonego bractwa” i utworzyli Ludowy Klub Sportowy w Siedlcach. Wszelkie wstępne formalności zostały dopełnione 25 lutego 1976 roku, gdy nowy klub został zarejestrowany przez naczelnika gminy Siedlce Tadeusza Szczecha. Jednak trzeba było jeszcze m.in. założyć konto bankowe, na które pierwsze 100 złotych wpłacił z własnej „kieszeni” Marek Kompolt. Wtedy można już było rozpocząć działalność. Szkoleniem młodych sztangistów zajęli się w utworzonej w klubie sekcji podnoszenia ciężarów instruktorzy Antoni Borysiuk i Zdzisław Krupa.

Jesień 1976 – po ukończeniu filii warszawskiej AWF w Białej Podlaskiej pracę w LKS Siedlce w roli trenera sztangistów podejmuje Ryszard Soćko, twórca późniejszych sukcesów reprezentantów WLKS, od 1992 roku trener kadry narodowej juniorów, a od 1995 trener kadry narodowej sztangistek i szef Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów kobiet.

1978 – pierwszy, złoty medal wywalczony przez zawodnika LKS Siedlce w historii klubu na mistrzostwach Polski juniorów młodszych rozegranych w Zielonej Górze. Pierwsze miejsce w wadze lekkiej (67,5 kg) z wynikiem 247,5 kg w dwuboju zajął Mirosław Komar.

1979 – w marcu LKS Siedlce przekształca się w Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy i nazwę tę – mimo likwidacji województwa siedleckiego – zachował do chwili obecnej. W tym samym roku WLKS swoim zasięgiem działania obejmuje całe ówczesne województwo. Skupia w swoich sekcjach talenty z sąsiednich miast i gmin, wcześniej trenujących głównie w klubach związanych ze środowiskiem wiejskim lub uczących się w średnich szkołach rolniczych.

1979 – jesienią powstaje w klubie sekcja lekkoatletyczna z grupą naborową oraz grupą zawodniczek, zawodników i trenerów, którzy przechodzą z SZS AZS Siedlce do WLKS Siedlce.

1979 – kierownikiem klubu (potem dyrektorem) biura WLKS zostaje Stefan Długosz, który pełni tę funkcję do chwili obecnej.

1980 – pierwszy rekord Polski juniorów w podnoszeniu ciężarów pobity przez zawodnika z WLKS i z województwa siedleckiego. Ustanowił go 7 września Andrzej Kozieł podczas Mistrzostw Polski juniorów rozegranych w Kielcach w ramach Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży (135 kg w rwaniu w kategorii do 110 kg).

1980 – Główny Komitet Kultury i Sportu powołuje przy WLKS Siedlce Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów mężczyzn.

1980 – pierwszy medal wywalczony przez lekkoatletę WLKS. Adam Śledź brązowym medalistą wrześniowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych w Łodzi.

1981 – szachiści WLKS, jako mistrzowie województwa siedleckiego, walczą z Warmią Olsztyn – choć bez powodzenia – w barażach o wejście do II ligi.

1981 – warcabiści WLKS zajmują czwarte miejsce w rozegranych w Szczecinie Drużynowych Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych.

1982 – Andrzej Kozieł pierwszym zawodnikiem WLKS reprezentującym Polskę na międzynarodowej imprezie mistrzowskiej. Zajął piąte miejsce w wadze do 100 kg podczas październikowych Mistrzostw Europy juniorów w Haskov w Bułgarii.

1983 – Danuta Soćko tworzy grupę lekkoatletek i lekkoatletów specjalizujących się w konkurencjach rzutowych. Od ponad roku w sekcji lekkoatletycznej pracuje jako trener także Jan Krypa.

1983 – od 2 do 4 września WLKS organizuje pierwszą w Siedlcach krajową imprezę rangi mistrzowskiej. W ramach X Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży sztangiści walczyli o medale Mistrzostw Polski juniorów do lat 20.

1983 – w listopadzie zespół sztangistów WLKS Siedlce prowadzony przez trenera Ryszarda Soćkę wygrywa rozgrywki drużynowej II ligi i po raz pierwszy awansuje do I ligi (16 najlepszych sekcji w kraju), z której spadnie po roku.

1984 – pierwsze mistrzowskie tytuły w lekkiej atletyce wywalczone przez reprezentanta WLKS. Tomasz Brzost potrójnym złotym medalistą wśród juniorów młodszych (w hali w pchnięciu kulą oraz na stadionie w rzucie dyskiem i w pchnięciu kulą).

1985 – pierwszy złoty medal zdobyty przez dyskobolkę Marzenę Wysocką, jedną z najwybitniejszych lekkoatletek klubu, która startując do 1994 roku w barwach WLKS zdobędzie łącznie 18 medali.

1985 – jesienią w klubie powstaje sekcja zapaśnicza, utworzona przez trenera Andrzeja  Sitnika (absolwenta AWF, złotego medalistę OSM), który rozpoczyna szkolenie młodzieży.

1988 – w sekcji lekkoatletycznej pracę rozpoczyna trener Janusz Maciejewski, m.in. odkrywca talentu Lidii Chojeckiej, przyszłej olimpijki, wielokrotnej medalistki halowych mistrzostw świata i Europy oraz wielokrotnej rekordzistki Polski w biegach średnich.

1988 – pierwsze medale zdobyte przez sztangistów WLKS na Mistrzostwach Polski seniorów, rozegranych w Myszkowie. Trzecie lokaty Stanisława Szarka w wadze do 60 kg i Mirosława Sikorskiego w wadze do 110 kg.

1989 – pierwszy w historii WLKS medal wywalczony przez zapaśnika. Marek Kazimierczuk brązowym medalistą Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży.

1990 – pierwsze tytuły mistrzów kraju seniorów w podnoszeniu ciężarów siedleckich sztangistów. Złotymi medalistami MP w Ciechanowie Stanisław Szarek w kat. do 60 kg oraz Mirosław Sikorski w kat. do 110 kg.

1990 – sztangiści WLKS Siedlce po raz pierwszy na podium Drużynowych Mistrzostw Polski seniorów (trzecie miejsce w I lidze).

1991 – pierwszy tytuł mistrza kraju wywalczony przez zapaśnika WLKS. Jarosław Gawryś złotym medalistą Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

1991 – przełamanie kolejnej bariery przez sekcję zapaśniczą. Marek Kazimierczuk pierwszym reprezentantem Polski w historii WLKS, ósmy na Mistrzostwach Świata juniorów w wadze superciężkiej.

1992 – WLKS organizuje w Siedlcach 62. Mistrzostwa Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów. Była to pierwsza w kraju mistrzowska impreza w tej dyscyplinie zorganizowana w bardzo atrakcyjnej formie (połączona m.in. z pokazami mody i koncertami tancerzy, samochodem – fiat 126p – jako nagrodą dla najlepszego zawodnika mistrzostw). Złoty medal Stanisława Szarka.

1992 – na czerwcowym Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym WLKS po 16 latach działalności z funkcji prezesa klubu zrezygnował Eugeniusz Trybuch, któremu delegaci – w dowód uznania – jednogłośnie nadali tytuł honorowego prezesa klubu. Kilkanaście dni później zarząd klubu wybrał na prezesa klubu Marka Kompolta.

1992 – późną jesienią WLKS organizuje w Siedlcach Turniej Mistrzów w podnoszeniu ciężarów, w którym obok czołowych polskich sztangistów startują znani ciężarowcy z  Bułgarii i Wspólnoty Niepodległych Państw, m.in. dwukrotny mistrz olimpijski Aleksander Kurłowicz i rekordzista świata Neno Terzinski.

1993 – pierwszy medal, i od razu złoty, wywalczony przez sztangistę WLKS na Mistrzostwach Europy. Tomasz Wcisłak najlepszy w wadze do 76 kg na ME do lat 16 w Debreczynie.

1993 – w lipcu dyskobolka Marzena Wysocka po raz pierwszy w historii klubu zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się w Kielcach.

1994 – w styczniu Lidia Chojecka podczas halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych zdobyła pierwszy w karierze złoty medal (na 1000 metrów), a w lutym na mityngu w Warszawie ustanowiła swój pierwszy rekord Polski (halowy na 1000 metrów juniorek młodszych). Ta wybitna w dziejach klubu lekkoatletka startując w barwach WLKS do końca 2000 roku zdobędzie dla klubu aż 36 medali, w tym siedem na Mistrzostwach Europy, Świata i Uniwersjadzie oraz ustanowi 24 rekordy kraju na średnich dystansach (w ogóle w karierze do marca 2006 roku zdobędzie 45 medali i poprawi rekordy kraju 28 razy).

1994 – na marcowym Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym prezesem klubu został dr Jan Borkowski.

1994 – pierwszy medal zdobyty przez sztangistkę WLKS – Marzena Wysocka mistrzynią Polski seniorek w kategorii +76.

1995 – WLKS organizuje po raz drugi Mistrzostwa Polski seniorów i po raz pierwszy Mistrzostwa Polski seniorek w podnoszeniu ciężarów.

1995 – I Międzynarodowy Memoriał Eugeniusza Bryzka w podnoszeniu ciężarów do lat 18 (jedyna rozgrywana w Polsce impreza w kategorii juniorów umieszczona w międzynarodowym kalendarzu zawodów IWF – Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów).

1995 – Lidia Chojecka złotą medalistką Mistrzostw Europy juniorek w biegu na 1500 metrów rozgrywanych w węgierskim mieście Nyiregyhaza.

1995 – WLKS organizuje w Siedlcach Międzynarodowy Memoriał Władysława Pytlasińskiego w zapasach w stylu klasycznym, w którym bierze udział kilkunastu medalistów światowych imprez, a wśród nich Rosjanin Aleksander Karelin, jeden z najwybitniejszych zapaśników w historii tej dyscypliny.

1996 – dyskobolka Renata Katewicz jako zawodniczka WLKS zostaje pierwszą olimpijką w historii klubu oraz w ogóle siedleckiego sportu.

1996 – WLKS organizuje w Siedlcach po raz pierwszy Międzynarodowy Memoriał Wacława Ziółkowskiego w zapasach w stylu wolnym, w którym uczestniczy kilkunastu medalistów światowych imprez.

1997 – pierwszy medal zdobyty przez reprezentantkę WLKS na Mistrzostwach Świata seniorek. Lekkoatletka Lidia Chojecka trzecia na Halowych MŚ w Paryżu na 1500 metrów.

1997 – Polski Związek Podnoszenia Ciężarów powołuje przy WLKS Siedlce Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów kobiet, który skupia najlepsze polskie zawodniczki przygotowujące się do Olimpiady w Sydney. 6 sierpnia, podczas wizyty w Siedlcach wiceprezes UKFiT Lech Drożdżyński informuje wojewodę Zygmunta Wielogórskiego, że urząd przeznaczy na budowę nowej hali pod ośrodek 900 tys. zł, a jej budowa się rozpocznie jeszcze we wrześniu[1].

1998 – otwarcie w listopadzie nowoczesnej hali sportowej z siłownią przy ul. Kazimierzowskiej.

1998 – klub zmienia siedzibę przenosząc biuro z lokalu przy ul. Jagiełły 10 do pomieszczeń biurowych na piętrze oddanej do użytku siłowni.

1999 – pracę w sekcji zapaśniczej rozpoczyna trener Władysław Świętochowski, który oprócz szkolenia mężczyzn tworzy także grupę zapaśniczek. Pierwsze medale wychowanek WLKS na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

1999 – Pierwsze sukcesy Aleksandry Klejnowskiej, najwybitniejszej sztangistki w historii WLKS. We wrześniu została brązową medalistką Mistrzostw Europy juniorek, w październiku po raz pierwszy mistrzynią Polski seniorek.

1999 – dwa medale Doroty Wojtczak na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata kadetów w Bydgoszczy (srebrny w sztafecie olimpijskiej i brązowy w sztafecie 4×100 m).

2000 – piąte miejsca w finałach Igrzysk Olimpijskich w Sydney lekkoatletki Lidii Chojeckiej w biegu na 1500 metrów oraz sztangistki Aleksandry Klejnowskiej w kategorii do 58 kg. Trenująca w siedleckim ośrodku Agata Wróbel zdobywa srebrny medal olimpijski i ustanawia trzy rekordy świata.

2000 – pierwsze sukcesy zapaśniczek WLKS na arenie krajowej, dwa medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi. Na podium MP juniorów w Piotrkowie stają również dwaj „klasycy” WLKS.

2000 – WLKS na 26. miejscu w Polsce wśród ponad 2000 klubów w klasyfikacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego, podsumowującej wyniki z mistrzostw Polski od najmłodszych kategorii wiekowych do lat 23. Trzecie miejsce w klasyfikacji najsilniejszych klubów Krajowego Zrzeszenia LZS.

2001 – w październiku Aleksandra Klejnowska zdobywa dla Polski pierwszy złoty medal na Mistrzostwach Świata seniorek w Antalaya. Wywalczyła tym samym pierwszy w historii WLKS oraz siedleckiego sportu tytuł mistrzyni świata seniorek w olimpijskiej dyscyplinie i konkurencji (w kategorii do 58 kg).

2002 – WLKS ma w sekcji zapaśniczej znowu reprezentantów Polski. Kamil Słupski (czwarte miejsce) i Magdalena Morton (ósme) startują latem w Mistrzostwach Europy kadetek i kadetów.

2002 – w czerwcu Marcin Dołęga podczas Mistrzostw Świata juniorów do lat 20 w Havirov zdobył nie tylko złoty medal (po raz drugi z rzędu), ale jako pierwszy zawodnik w historii WLKS i siedleckiego sportu ustanowił rekord świata seniorów w olimpijskiej konkurencji oraz dwa rekordy świata juniorów (198,5 kg w rwaniu oraz 415 kg w dwuboju wagi do 105 kg).

2002 – w październiku w Oławie sztangistki WLKS Siedlce po raz pierwszy w historii sekcji zwyciężają w rozgrywanym od 1997 roku turnieju o Drużynowy Puchar Polski (odpowiednik ligowych turniejów Drużynowych Mistrzostw Polski ciężarowców).

2004 – zawodniczką WLKS zostaje Dominika Misterska, jedna z trzech najlepszych sztangistek – obok Agaty Wróbel i Aleksandry Klejnowskiej – w historii podnoszenia ciężarów kobiet w Polsce

2004 – na pomoście w Kijowie Aleksandra Klejnowska mistrzynią Europy seniorek w wadze do 58 kg, a Dominika Misterska wicemistrzynią w kategorii do 63 kg.

2004 – 23 kwietnia, po Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, funkcję prezesa klubu obejmuje Szczepan Waszczuk, który zastąpił na tym stanowisku dra Jana Borkowskiego.

2004 – Dominika Misterska złotą, a Marta Kleszczyńska srebrną medalistką Akademickich Mistrzostw Świata.

2004 – piąte miejsce w finałach Igrzysk Olimpijskich w Atenach sztangistki Aleksandry Klejnowskiej w kategorii do 58 kg.

2004 – klubowa sekcja zapasów kobiet po raz pierwszy w historii klubu najlepszą sekcją kobiecych zapasów w kraju. Zwycięża w dorocznym współzawodnictwie Polskiego Związku Zapaśniczego, w którym uwzględnia się osiągnięcia indywidualne i zespołowe poszczególnych klubów we wszystkich krajowych imprezach mistrzowskich. Rok później sekcja zwyciężyła w tej klasyfikacji po raz drugi.

2004 – trzysekcyjny WLKS na 30. miejscu z dorobkiem 655,5 pkt. w zestawieniu Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego wśród 2698 sklasyfikowanych polskich klubów na podstawie punktów zdobytych przez sportowców na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski juniorów, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w ponad 60 dyscyplinach sportu.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji najsilniejszych klubów w Krajowym Zrzeszeniu LZS.

2005 – Aleksandra Klejnowska i Dominika Misterska na Mistrzostwach Europy seniorek w Sofii zdobywają srebrne medale.

2005 – Aleksandra Klejnowska zdobywa na Akademickich Mistrzostwach Świata złoty medal, a Marta Kleszczyńska srebrny.

2005 – zapaśniczki WLKS po raz pierwszy w historii klubu zdobywają medale na Mistrzostwach Polski seniorek. Katarzyna Zalewska reprezentantką Polski na Uniwersjadzie.

2005 – WLKS na 18. miejscu (najwyższym w historii) z dorobkiem 548 pkt. wśród 2826 sklasyfikowanych klubów z całej Polski w prowadzonej przez PFSM co roku wspomnianej  punktacji. Wyżej od WLKS uplasowały się tylko potężne kluby wielosekcyjne z dużo większych miast (poczynając od pierwszego miejsca): Śląsk Wrocław, AZS AWFiS Gdańsk, AZS AWF Warszawa, Posnania, Zawisza Bydgoszcz, AZS AWF Katowice, Polonia Warszawa, AZS Środowisko Poznań, Legia Warszawa, AZS AWF Wrocław, Stal Rzeszów, AZS AWF Kraków, Spójnia Warszawa, AZS AWF Poznań, Flota Gdynia, AZS UWM Olsztyn, Olimpia Poznań. Ponadto WLKS Siedlce po raz kolejny zwycięża w podobnym współzawodnictwie na najsilniejszy klub w Krajowym Zrzeszeniu LZS.
[1] Stanie hala [w] Gazeta Stołeczna nr 183 z7.08.1997, str. 3

2006 – Aleksandra Klejnowska i Dominika Misterska zdobywają brązowe medale na Mistrzostwach Europy Seniorek we Władysławowie.

2006 – W ramach Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży WLKS zajął 20 miejsce z dorobkiem 641,5 pkt. wśród 2889 sklasyfikowanych klubów w Polsce.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji najsilniejszych klubów w Krajowym Zrzeszeniu LZS.

2006 – 30 lecie powstania klubu WLKS. Z tej okazji klub był organizatorem

X Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów  Sportowych, w których wystartowało ponad 2000 zawodników, reprezentantów wszystkich województw.

2007 – Pierwszy medal na Mistrzostwach Europy Kadetek w zapasach – brąz zdobyła Izabela Urban.

2007 – Zdobycie Tytułu Drużynowego Mistrza Polski Kadetek

2007 – Aleksandra Klejnowska po raz kolejny zdobywa brązowy medal na Mistrzostwach Europy Seniorek.

2007 – W ramach Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży WLKS zajął 17 miejsce z dorobkiem 726,75 pkt. wśród 2944 sklasyfikowanych klubów w Polsce.

Drugie miejsce w klasyfikacji najsilniejszych klubów w Krajowym Zrzeszeniu LZS.

2008 – Sztangistki Aleksandra Klejnowska – Krzywańska i Dominika Misterska – Zasowska startowały na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

2008 – Mistrzynią Europy Seniorek w podnoszeniu ciężarów zostaje Aleksandra Klejnowska – Krzywańska

2008 – W ramach Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży WLKS zajął 12 miejsce z dorobkiem 844,88 pkt. wśród 3009 sklasyfikowanych klubów w Polsce. Jest to największe osiągnięcie WLKS-u w historii klubu.

Najwyżej notowany w kraju klub zrzeszony w Krajowym Zrzeszeniu LZS.

2009 – na pomoście w Eliat (Izrael) Martyna Mędza Mistrzynią Europy do lat 17 w wadze do 58 kg.

2009 – Martyna Mędza ustanowiła 3 rekordy Polski w rwaniu, podrzucie i dwuboju w kategorii do 17 i 18 lat zostając najlepszą zawodniczką finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów.

2010 – 18 maja, po Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, funkcję prezesa klubu obejmuje Jan Hawrylewicz, który zastąpił na tym stanowisku Szczepana Waszczuka.

W maju klub był organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach kobiet. W klasyfikacji klubowej zajął 3 miejsce.

Martyna Mędza 4-krotnie pobiła rekord Polski Juniorek do lat 18 w rwaniu, podrzucie i dwuboju

Podczas XX Challenge – Złotej Sztangi za 2010 rok w klasyfikacji klubowej kobiet WLKS zajął pierwsze miejsce, zaś w klasyfikacji indywidualnej druga była Martyna Mędza.

Wśród najlepszych trenerów w roku 2010 nagrodę Ministra Sportu i Turystyki otrzymali Danuta i Ryszard Soćko ([podnoszenie ciężarów).

2011 – W czerwcu Andrzej Mateja został nowym Prezesem Zarządu.

Po raz trzeci WLKS zorganizował Ogólnopolskie Igrzyska LZS.

WLKS był organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym

Ewa Michałowska zdobyła złoty medal w kat. 55 kg w czasie Mistrzostw Europy w sumo, które odbyły się w maju w Bułgarii.

W czasie Mistrzostw Europy Juniorek do lat 23 w podnoszeniu ciężarów srebrny medal wynikiem 194 kg  wywalczyła Katarzyna Lisewska

2012 – W czerwcu na rozegranych Mistrzostwach Europy w zapasach, które odbyły się na Ukrainie Sandra Pachnik  (seniorka) w kat. 55 kg zdobyła złoty medal, Monika Michalak (juniorka) w kat. 70 kg zdobyła medal brązowy, Małgorzata Kachniarz (kadetka) startując w drużynie narodowej wywalczyła z koleżankami medal brązowy.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet WLKS uplasował się na drugim miejscu.

W listopadzie oddana została do użytku nowo wybudowana hala z zapleczem biurowym.

2013 – Klaudia Soszyńska wywalczyła srebrny medal w Łucku na Mistrzostwach Europy Kadetek w zapasach.

Sabina Bagińska zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy Seniorek w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w Tiranie.

Agata Rok na Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 17 w podnoszeniu ciężarów zdobyła medal srebrny.

Wioleta Jastrzębska zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorek  do lat 23, które odbyły się w Tallinnie.

Rok 2014

Nowym Prezesem Zarządu zostaje Adam Próchnicki

Na odbywających się na Białorusi, Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w zapasach medale brązowe wywalczyli:  Karolina Urban, Klaudia Soszyńska, Karolina Brogowska, Tomasz Krzyszczak.

Wioleta Jastrzębska wywalczyła tytuł mistrzowski podczas rozgrywanych na Cyprze Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 23.

Sztangistki zdobyły Drużynowy Puchar Polski.

Rok 2015

Po raz kolejny zawodniczki sekcji podnoszenia ciężarów zdobyły Drużynowy Puchar Polski

Rok 2016

To rok obchodów 40-lecia powstania Klubu. Kulminacyjnym punktem  obchodów było wielopokoleniowe spotkanie zawodników, szkoleniowców, działaczy w dniu 16 września w sali widowiskowej MOK „Podlasie” w Siedlcach.

Łukasz Niedziałek zostaje Mistrzem Europy Juniorów do lat 18 w chodzie na 10 km, które odbyły się w Gruzji

Magdalena Mędza zajęła 3 miejsce podczas Turnieju o Puchar Unii Europejskiej. Drużynowo Polski zajęły I miejsce

Rok 2017

Puchar Europy w chodzie sportowym – Podbierady (Czechy), 20-21.05.2017r.

Łukasz Niedziałek zajmuje III miejsce w chodzie na 10 km

Mistrzostwa Świata do lat 18 w lekkiej atletyce – Nairobi, 12-16.07.2017r.

Łukasz Niedziałek zajmuje VI miejsce w chodzie na 10 km

Halowe Mistrzostwa Europy Seniorów – Belgrad, 3-5.03.2017r.

Tomasz Jaszczuk zajmuje  IV miejsce w skoku w dal

Rok 2018

W miesiącu grudniu odbywają się wybory Zarządu. Nowym Prezesem zostaje Zygmunt Wielogórski,  jeden z założycieli Klubu.

Po raz czwarty byliśmy organizatorami Ogólnopolskich Igrzysk LZS.

Mistrzostwa Europy Seniorów w lekkiej atletyce (Berlin) Tomasz Jaszczuk  zajmuje V miejsce w skoku w dal.

Rok 2019

13 kwietnia podczas Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym w Zaniemyślu Łukasz Niedziałek pobił rekord życiowy w chodzie na 10 km (40:23) i został liderem europejskich tabel w swojej kategorii wiekowej.

Trzy nasze młode zapaśniczki: Dominika Szynkowska, Patrycja Gil, Magdalena Kisielińska w dniu 28 kwietnia wywalczyły brązowe medale na Mistrzostwach Polski Seniorek.

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach styl wolny, która odbyła się w Staszowie w dniach 3-5 maja brązowe medale wywalczyli: Adrian Gorczyca  w kategorii 60kg i Patryk Kostrzewski w kategorii 71 kg.

9 maja Dyrektor WLKS, Stefan Długosz, obchodził jubileusz 40-lecia pracy zawodowej w Wojewódzkim Ludowym Klubie Sportowym. Były gratulacje, podziękowania, wspomnienia…

Podczas Pucharu Europy w chodzie sportowym, który odbył się w dniu 19 maja w Olicie  (Litwa), Łukasz Niedziałek zajął 3 miejsce na dystansie 10 km i powtórzył wynik z poprzedniego Pucharu Europy 2017. Starsza siostra Łukasza, Olga, była 26 na dystansie 20 km.

W czasie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w dniach 24-25 maja w Stoku Lackim, Karolina Miszczak zdobyła medal złoty w kat. 45 kg, a Angelika Bednarz medal srebrny w kat. 81 kg.

W dniu 7 czerwca nasza juniorka, Patrycja Gil zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w hiszpańskiej Pontaverde.

Podczas Mistrzostw Polski U-20, które odbyły się w Raciborzu w dniach 19-21 czerwca, złoty medal zdobył Łukasz Niedziałek w chodzie na 10 km.

Podczas Mistrzostw Polski Seniorek w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w dniach 21-23.06.2019r. w Ciechanowie Angelika Bednarz zdobyła srebrny medal w kat. 87 kg a Karolina Miszczak brązowy w kat. 45 kg.

W ostatni weekend czerwca w irlandzkim Waterford odbyła się piąta edycja Pucharu Unii Europejskiej w podnoszeniu ciężarów. Nasza młoda sztangistka Martyna Dołęga w efektownym stylu zwyciężyła w gronie młodziczek U-15 z wynikami lepszymi od rekordów Polski 159 kg (73 kg + 86 kg), pobiła także rekordy Europy U-15 w kat. 64 kg   w rwaniu 71 kg i 73 kg oraz w dwuboju 159 kg!

W dniach 29-30 czerwca odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w Lublinie, gdzie Michał Walenda bijąc swój rekord życiowy w pchnięciu kulą (17,11m) zdobył srebrny medal.

W dniach 2-4 lipca w Drzonkowie odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów, w których nasi reprezentanci zwyciężyli w punktacji klubowej. Medale zdobyli: Klaudia Celińska-Mysław w kat. 49 kg zdobyła  złoty medal, Oliwia Dang była druga w kat. 55 kg, Konrad Romańczuk był bezkonkurencyjny w kat. 89 kg.

W dniu 14 lipca Olga Niedziałek została wicemistrzynią Europy do 23 lat w chodzie sportowym. Podczas Mistrzostw Europy U-23 w lekkiej atletyce, które odbyły się w Szwecji Olga zdobyła srebrny medal i jest pierwszą Polką w historii, która zdobyła medal w chodzie na mistrzostwach Europy do lat 23.

21 lipca Łukasz Niedziałek zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Europy U20 w chodzie sportowym na 10 km. Zawody odbyły się w Boras w Szwecji.

15 sierpnia Patrycja Gil zdobyła tytuł  mistrzyni  świata juniorek w kat. 55 kg. Zawody odbyły się w Estonii.

W dniach 30-31 sierpnia odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska LZS. Po raz piąty Igrzyska odbyły się w Siedlcach.

Podczas Młodzieżowych  Mistrzostw Polski w chodzie na 20 km, które odbyły się 7 września w Gdańsku, złoty medal zdobyła Olga Niedziałek, a brązowy Emilia Gręziak. Wśród juniorów srebrny medal zdobył Robert Goławski.

W dniach 27-28 września w Rudniku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet. Złoty medal w kategorii 50 kg zdobyła Dominika Szynkowska, zaś srebrny w kategorii 53 kg Katarzyna Kamińska.

Podczas Mistrzostw Polski U-15 w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w dniach 25-27 października w Ciechanowie medale zdobyli: Martyna Dołęga - kat. 71 kg  medal złoty wynikiem 169 kg, Komorowska Olga – kat. 76 kg medal brązowy wynikiem 109 kg oraz Tomczak Kamil - kat. 61 kg medal brązowy wynikiem 157 kg.

Podczas rozgrywanych w Stargardzie w dniach 22-24 listopada Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach styl wolny brązowy medal w kat. 38 kg zdobył Wojciech Urban.

W organizowanym po raz trzeci przez Krajowe Zrzeszenie LZS Plebiscycie na „10 Najpopularniejszych Sportowców LZS” i „5 Najpopularniejszych Trenerów LZS” drugie miejsce zajęła Patrycja Gil – Mistrzyni Świata Juniorek w zapasach, a jej trener Sebastian Pawlak wybrany został najpopularniejszym trener LZS w roku 2019. Ogłoszenie wyników plebiscytów odbyło się w dniu 8 grudnia w Zamku w Uniejowie.

Była zawodniczka, a obecnie trenerka grup młodzieżowych, Lidia Chojecka została wyróżniona miejscem wśród najlepszych lekkoatletów 100-lecia. Wyboru Najlepszych lekkoatletów 100-lecia 1919-2019 dokonała 53-osobowa kapituła pracująca pod przewodnictwem Andrzeja Majkowskiego, prezesa PZLA w latach 1969-72. Z każdej z dyscyplin „Królowej Sportu” wyłoniono po jednym zwycięzcy.

 

Niektóre materiały zostały zaczerpnięte z książki Pana Sławomira Kindziuka „Nie tylko sztangiści 30 lat WLKS Siedlce”

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, All Premium Themes and