Patrycja Gil pozująca z działaczami WLKS po mistrzostwach w zapasach

Gil goni Suprona

Patrycja Gil, wicemistrzyni Europy, była główną bohaterką konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie WLKS.

– Dziękuję zarządowi WLKS, wójtowi gminy Siedlce, staroście siedleckiemu, mojemu sponsorowi Dominikowi Mazurkiewiczowi i prezesowi Polskiego Związku Zapaśniczego. Dziękuję wszystkim za to, że pomagacie mi w rozwoju. Dzięki wam nie muszę się niczym przejmować, mam spokojną głowę i mogę trenować. Jestem przekonana, że przywiozę jeszcze niejeden medal – powiedziała główna bohaterka konferencji.

Starostę Karola Tchórzewskiego reprezentował m.in. sekretarz powiatu Andrzej Rymuza. – Cieszę się, że na ziemi siedleckiej mamy takie gwiazdy sportu jak Patrycja. Cieszą nas dobre wyniki zapaśniczki WLKS. Satysfakcję daje nam wspierania i klubu, i zawodniczki, która jest stypendystką starosty siedleckiego – mówił Rymuza.

Wójta gminy Siedlce Henryka Brodowskiego reprezentowała Dorota Dmowska-Paczuska. – Jest pani wyjątkowo ciepłą i sympatyczną osobą. Życzę pani spełnienia marzeń, wyczekiwanego medalu olimpijskiego i dalszego wykonywania swojego zajęcia z nieustającą pasją – powiedziała sekretarz gminy.

Wicemistrzyni Europy towarzyszyli trenerzy Sebastian Pawlak i Krystian Misztal. Oni również usłyszeli mnóstwo ciepłych słów za swoją pracę u podstaw w dziedzinie rozwoju zapasów w regionie siedleckim.

Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Andrzej Supron żartował, że jak tak dalej pójdzie to Gil go dogoni w liczbie sukcesów. – Z kategorii wiekowej na kategorię wiekową nasza mistrzyni czyni postępy. Rozwija się prawidłowo. Za trzy lata są kolejne igrzyska olimpijskie i będzie ona mogła reprezentować nie tylko nasz kraj, ale i WLKS. Cały czas rokujesz na przyszłość, co mnie, jako prezesa PZZ, cieszy, ale jako sportowca budzi obawę, że zaczynasz mnie doganiać.

Gil została obsypana bukietami, nagrodami i… czekami, ale też nie pozostała dłużna. Słowa podziękowania oraz pamiątkowe ramki trafiły do starosty siedleckiego, wójtów gminy Siedlce oraz gminy Gościeradów (rodzinna gmina Patrycji Gil) oraz sponsora Dominika Mazurkiewicza (właściciela firmy FMD Konstrukcje).