Mazowieckie podwójnie ozłocone

10-11 listopada 2023r. w Warszawie odbyły się Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Dwa tygodnie wcześniej 27-28 października w Łukowie odbyły się Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Kadetek w zapasach kobiet.

Podczas obu turniejów reprezentacje województwa Mazowieckiego zdobyły pierwsze miejsca oraz tytuły Drużynowych Wojewódzkich Mistrzów Polski. W mistrzowskich ekipach walczyli również zawodnicy naszego klubu.

W Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski Kadetek w zapasach kobiet udział wzięły: Szczepańska Blanka, Urban Katarzyna, Konaszuk Zuzanna, Stelmaszczyk Helena, Korcz Łucja, Lichocka Julia, Udenyi Wiktoria. Podczas mistrzostw drużyna Mazowsza po zaciętych pojedynkach w fazie grupowej awansowała do ścisłego finału, gdzie zwyciężyła 6:4 z niepokonanym od trzech lat województwem Lubelskim i zdobyła historyczny dla Mazowsza tytuł Drużynowego Wojewódzkiego Mistrza Polski Kadetek w zapasach kobiet !

W Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym udział wzięli: Wieczorek Kajetan, Bareja Wojciech, Gregorczyk Antoni, Oksiuk Ivan, Oksiuk Daniel. Drużyna Mazowsza, broniąca tytuł zdobyty przed rokiem, pewnie zwyciężyła mecze w fazie grupowej (wszystkie z wynikiem 7:3), jak również mecz finałowy, wygrywając 8:2 z województwem Wielkopolskim. Tym samym tytuł Drużynowego Wojewódzkiego Mistrza Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym w dalszym ciągu należy do województwa Mazowieckiego !

Gratulacje dla obu ekip !