logo PZLA na czerwonym tle

Najlepsi chodziarze w Siedlcach

6 czerwca w Siedlcach odbędą się mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów.

Organizatorem zmagań jest Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Siedlce-Nowe Iganie. Współorganizatorami: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Siedlcach, Miasto Siedlce oraz Gmina Siedlce.

Rywalizacja PZLA mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 20 km zostanie rozegrana podczas jednej serii na czas. Chód kobiet i mężczyzn zostanie rozegrany ze startu wspólnego. Obowiązuje bezwzględne stosowanie przepisu dotyczącego tzw. Penalty Zone (strefy kary), dla zawodników, którzy otrzymali trzy czerwone kartki.

– Zapraszam wszystkich kibiców do wspierania zawodników w trakcie mistrzostw, a szczególnie do wspierania zawodników WLKS, którzy staną przed szansą uzyskania minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio. Cała trasa została zlokalizowana w pobliżu stadionu i będzie wymagała nawrotów – powiedział Janusz Goławski, instruktor chodu sportowego w WLKS.

Goławski w przeszłości był wicemistrzem Polski w chodzie sportowym. Doskonale zdaje sobie sprawę, co będzie potrzebne zawodnikom do wykręcenia dobrych rezultatów. – Forma sportowa będzie niezwykle ważna. Wiem, że Olga i Łukasz sumiennie przepracowali ostatnie miesiące. W przypadku chodu ważnymi składowymi są też pogoda i trasa. Miejmy nadzieję, że 6 czerwca wszystkie elementy będą sprzyjały zawodnikom z Polski i zagranicy – dodał Goławski.

W związku z mistrzostwami pojawią się utrudnienia w ruchu. W godzinach 8:00-12:00 ul. Jana Pawła II zostanie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ulicą Poniatowskiego do ronda przy ulicy Kazimierzowskiej.

WLKS w rywalizacji najlepszych chodziarzy będą reprezentować m.in. Olga i Łukasz Niedziałkowie.

REGULAMIN MISTRZOSTW

WLKS-PLAKAT-MISTRZOSTWA-POLSKI-W-CHODZIE-353x500