- 1 czerwca 1975 roku liczące około 44 tysięcy mieszkańców powiatowe Siedlce zostały podniesione do rangi miasta wojewódzkiego. Zaczynał się jeden z najlepszych okresów w historii miasta, zaznaczony w następnym ćwierćwieczu dynamicznym rozwojem praktycznie we wszystkich dziedzinach życia. W Siedlcach powstawały instytucje wojewódzkie, lokowano tu inwestycje przemysłowe, tworzono szkoły i placówki kulturalne, rosła ranga miejscowej wyższej uczelni, szybko przybywało mieszkańców – do 77 tysięcy w 2006.
- Również ludzie związani z siedleckim środowiskiem sportowym wychodzili z nowymi inicjatywami.
- Na przełomie 1975 i 1976 roku dwaj przyjaciele – Marek Kompolt i Zygmunt Wielogórski – ustalili, że rozpoczną starania o założenie nowego klubu dla sztangistów.
- 1 lutego 1976 roku doprowadzili do zebrania założycielskiego. Uczestniczył w nim, oprócz głównych inicjatorów, także Eugeniusz Trybuch (wtedy wiceprezes Wojewódzkiego Związku Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, później wicewojewoda), który został pierwszym prezesem LKS, a obecnie jest honorowym prezesem WLKS. Trybuch w przeszłości – będąc uczniem TMR w Płocku – krótko uprawiał podnoszenie ciężarów.
- Wśród piętnastu, a według innych źródeł dziewiętnastu osób obecnych na pierwszym zebraniu byli także: Antoni Borysiuk, Zdzisław Krupa, Jan Izdebski, Jerzy Mateuszak, Bolesław Kostuniak, Maciej Mlonek oraz Stefan Tokarzewski – jeden z najstarszych sztangistów zakładanej wtedy sekcji.
- Nad wyborem nazwy dla nowego klubu obradujący zbyt długo się nie zastanawiali. Ponieważ znaleźli oparcie w Zrzeszeniu LZS, przyłączyli się do „zielonego bractwa” i utworzyli Ludowy Klub Sportowy w Siedlcach. Wszelkie wstępne formalności zostały dopełnione 25 lutego 1976 roku, gdy nowy klub został zarejestrowany przez naczelnika gminy Siedlce Tadeusza Szczecha. Jednak trzeba było jeszcze m.in. założyć konto bankowe, na które pierwsze 100 złotych wpłacił z własnej „kieszeni” Marek Kompolt. Wtedy można już było rozpocząć działalność. Szkoleniem młodych sztangistów zajęli się w utworzonej w klubie sekcji podnoszenia ciężarów instruktorzy Antoni Borysiuk i Zdzisław Krupa.
- Jesień 1976 – po ukończeniu filii warszawskiej AWF w Białej Podlaskiej pracę w LKS Siedlce w roli trenera sztangistów podejmuje Ryszard Soćko, twórca późniejszych sukcesów reprezentantów WLKS, od 1992 roku trener kadry narodowej juniorów, a od 1995 trener kadry narodowej sztangistek i szef Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów kobiet.
- 1978 – pierwszy, złoty medal wywalczony przez zawodnika LKS Siedlce w historii klubu na mistrzostwach Polski juniorów młodszych rozegranych w Zielonej Górze. Pierwsze miejsce w wadze lekkiej (67,5 kg) z wynikiem 247,5 kg w dwuboju zajął Mirosław Komar.
- 1979 – w marcu LKS Siedlce przekształca się w Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy i nazwę tę – mimo likwidacji województwa siedleckiego – zachował do chwili obecnej. W tym samym roku WLKS swoim zasięgiem działania obejmuje całe ówczesne województwo. Skupia w swoich sekcjach talenty z sąsiednich miast i gmin, wcześniej trenujących głównie w klubach związanych ze środowiskiem wiejskim lub uczących się w średnich szkołach rolniczych.
- 1979 – jesienią powstaje w klubie sekcja lekkoatletyczna z grupą naborową oraz grupą zawodniczek, zawodników i trenerów, którzy przechodzą z SZS AZS Siedlce do WLKS Siedlce.
- 1979 – kierownikiem klubu (potem dyrektorem) biura WLKS zostaje Stefan Długosz, który pełni tę funkcję do chwili obecnej.
- 1980 – pierwszy rekord Polski juniorów w podnoszeniu ciężarów pobity przez zawodnika z WLKS i z województwa siedleckiego. Ustanowił go 7 września Andrzej Kozieł podczas Mistrzostw Polski juniorów rozegranych w Kielcach w ramach Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży (135 kg w rwaniu w kategorii do 110 kg).
- 1980 – Główny Komitet Kultury i Sportu powołuje przy WLKS Siedlce Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów mężczyzn.
- 1980 – pierwszy medal wywalczony przez lekkoatletę WLKS. Adam Śledź brązowym medalistą wrześniowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych w Łodzi.
- 1981 – szachiści WLKS, jako mistrzowie województwa siedleckiego, walczą z Warmią Olsztyn – choć bez powodzenia – w barażach o wejście do II ligi.
- 1981 – warcabiści WLKS zajmują czwarte miejsce w rozegranych w Szczecinie Drużynowych Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych.
- 1982 – Andrzej Kozieł pierwszym zawodnikiem WLKS reprezentującym Polskę na międzynarodowej imprezie mistrzowskiej. Zajął piąte miejsce w wadze do 100 kg podczas październikowych Mistrzostw Europy juniorów w Haskov w Bułgarii.
- 1983 – Danuta Soćko tworzy grupę lekkoatletek i lekkoatletów specjalizujących się w konkurencjach rzutowych. Od ponad roku w sekcji lekkoatletycznej pracuje jako trener także Jan Krypa.
- 1983 – od 2 do 4 września WLKS organizuje pierwszą w Siedlcach krajową imprezę rangi mistrzowskiej. W ramach X Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży sztangiści walczyli o medale Mistrzostw Polski juniorów do lat 20.
- 1983 – w listopadzie zespół sztangistów WLKS Siedlce prowadzony przez trenera Ryszarda Soćkę wygrywa rozgrywki drużynowej II ligi i po raz pierwszy awansuje do I ligi (16 najlepszych sekcji w kraju), z której spadnie po roku.
- 1984 – pierwsze mistrzowskie tytuły w lekkiej atletyce wywalczone przez reprezentanta WLKS. Tomasz Brzost potrójnym złotym medalistą wśród juniorów młodszych (w hali w pchnięciu kulą oraz na stadionie w rzucie dyskiem i w pchnięciu kulą).
- 1985 – pierwszy złoty medal zdobyty przez dyskobolkę Marzenę Wysocką, jedną z najwybitniejszych lekkoatletek klubu, która startując do 1994 roku w barwach WLKS zdobędzie łącznie 18 medali.
- 1985 – jesienią w klubie powstaje sekcja zapaśnicza, utworzona przez trenera Andrzeja Sitnika (absolwenta AWF, złotego medalistę OSM), który rozpoczyna szkolenie młodzieży.
- 1988 – w sekcji lekkoatletycznej pracę rozpoczyna trener Janusz Maciejewski, m.in. odkrywca talentu Lidii Chojeckiej, przyszłej olimpijki, wielokrotnej medalistki halowych mistrzostw świata i Europy oraz wielokrotnej rekordzistki Polski w biegach średnich.
- 1988 – pierwsze medale zdobyte przez sztangistów WLKS na Mistrzostwach Polski seniorów, rozegranych w Myszkowie. Trzecie lokaty Stanisława Szarka w wadze do 60 kg i Mirosława Sikorskiego w wadze do 110 kg.
- 1989 – pierwszy w historii WLKS medal wywalczony przez zapaśnika. Marek Kazimierczuk brązowym medalistą Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży.
- 1990 – pierwsze tytuły mistrzów kraju seniorów w podnoszeniu ciężarów siedleckich sztangistów. Złotymi medalistami MP w Ciechanowie Stanisław Szarek w kat. do 60 kg oraz Mirosław Sikorski w kat. do 110 kg.
- 1990 – sztangiści WLKS Siedlce po raz pierwszy na podium Drużynowych Mistrzostw Polski seniorów (trzecie miejsce w I lidze).
- 1991 – pierwszy tytuł mistrza kraju wywalczony przez zapaśnika WLKS. Jarosław Gawryś złotym medalistą Mistrzostw Polski juniorów młodszych.
- 1991 – przełamanie kolejnej bariery przez sekcję zapaśniczą. Marek Kazimierczuk pierwszym reprezentantem Polski w historii WLKS, ósmy na Mistrzostwach Świata juniorów w wadze superciężkiej.
- 1992 – WLKS organizuje w Siedlcach 62. Mistrzostwa Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów. Była to pierwsza w kraju mistrzowska impreza w tej dyscyplinie zorganizowana w bardzo atrakcyjnej formie (połączona m.in. z pokazami mody i koncertami tancerzy, samochodem – fiat 126p – jako nagrodą dla najlepszego zawodnika mistrzostw). Złoty medal Stanisława Szarka.
- 1992 – na czerwcowym Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym WLKS po 16 latach działalności z funkcji prezesa klubu zrezygnował Eugeniusz Trybuch, któremu delegaci – w dowód uznania – jednogłośnie nadali tytuł honorowego prezesa klubu. Kilkanaście dni później zarząd klubu wybrał na prezesa klubu Marka Kompolta.
- 1992 – późną jesienią WLKS organizuje w Siedlcach Turniej Mistrzów w podnoszeniu ciężarów, w którym obok czołowych polskich sztangistów startują znani ciężarowcy z Bułgarii i Wspólnoty Niepodległych Państw, m.in. dwukrotny mistrz olimpijski Aleksander Kurłowicz i rekordzista świata Neno Terzinski.
- 1993 – pierwszy medal, i od razu złoty, wywalczony przez sztangistę WLKS na Mistrzostwach Europy. Tomasz Wcisłak najlepszy w wadze do 76 kg na ME do lat 16 w Debreczynie.
- 1993 – w lipcu dyskobolka Marzena Wysocka po raz pierwszy w historii klubu zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się w Kielcach.
- 1994 – w styczniu Lidia Chojecka podczas halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych zdobyła pierwszy w karierze złoty medal (na 1000 metrów), a w lutym na mityngu w Warszawie ustanowiła swój pierwszy rekord Polski (halowy na 1000 metrów juniorek młodszych). Ta wybitna w dziejach klubu lekkoatletka startując w barwach WLKS do końca 2000 roku zdobędzie dla klubu aż 36 medali, w tym siedem na Mistrzostwach Europy, Świata i Uniwersjadzie oraz ustanowi 24 rekordy kraju na średnich dystansach (w ogóle w karierze do marca 2006 roku zdobędzie 45 medali i poprawi rekordy kraju 28 razy).
- 1994 – na marcowym Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym prezesem klubu został dr Jan Borkowski.
- 1994 – pierwszy medal zdobyty przez sztangistkę WLKS – Marzena Wysocka mistrzynią Polski seniorek w kategorii +76.
- 1995 – WLKS organizuje po raz drugi Mistrzostwa Polski seniorów i po raz pierwszy Mistrzostwa Polski seniorek w podnoszeniu ciężarów.
- 1995 – I Międzynarodowy Memoriał Eugeniusza Bryzka w podnoszeniu ciężarów do lat 18 (jedyna rozgrywana w Polsce impreza w kategorii juniorów umieszczona w międzynarodowym kalendarzu zawodów IWF – Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów).
- 1995 – Lidia Chojecka złotą medalistką Mistrzostw Europy juniorek w biegu na 1500 metrów rozgrywanych w węgierskim mieście Nyiregyhaza.
- 1995 – WLKS organizuje w Siedlcach Międzynarodowy Memoriał Władysława Pytlasińskiego w zapasach w stylu klasycznym, w którym bierze udział kilkunastu medalistów światowych imprez, a wśród nich Rosjanin Aleksander Karelin, jeden z najwybitniejszych zapaśników w historii tej dyscypliny.
- 1996 – dyskobolka Renata Katewicz jako zawodniczka WLKS zostaje pierwszą olimpijką w historii klubu oraz w ogóle siedleckiego sportu.
- 1996 – WLKS organizuje w Siedlcach po raz pierwszy Międzynarodowy Memoriał Wacława Ziółkowskiego w zapasach w stylu wolnym, w którym uczestniczy kilkunastu medalistów światowych imprez.
- 1997 – pierwszy medal zdobyty przez reprezentantkę WLKS na Mistrzostwach Świata seniorek. Lekkoatletka Lidia Chojecka trzecia na Halowych MŚ w Paryżu na 1500 metrów.
- 1997 – Polski Związek Podnoszenia Ciężarów powołuje przy WLKS Siedlce Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów kobiet, który skupia najlepsze polskie zawodniczki przygotowujące się do Olimpiady w Sydney. 6 sierpnia, podczas wizyty w Siedlcach wiceprezes UKFiT Lech Drożdżyński informuje wojewodę Zygmunta Wielogórskiego, że urząd przeznaczy na budowę nowej hali pod ośrodek 900 tys. zł, a jej budowa się rozpocznie jeszcze we wrześniu.
- 1998 – otwarcie w listopadzie nowoczesnej hali sportowej z siłownią przy ul. Kazimierzowskiej.
- 1998 – klub zmienia siedzibę przenosząc biuro z lokalu przy ul. Jagiełły 10 do pomieszczeń biurowych na piętrze oddanej do użytku siłowni.
- 1999 – pracę w sekcji zapaśniczej rozpoczyna trener Władysław Świętochowski, który oprócz szkolenia mężczyzn tworzy także grupę zapaśniczek. Pierwsze medale wychowanek WLKS na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
- 1999 – Pierwsze sukcesy Aleksandry Klejnowskiej, najwybitniejszej sztangistki w historii WLKS. We wrześniu została brązową medalistką Mistrzostw Europy juniorek, w październiku po raz pierwszy mistrzynią Polski seniorek.
- 1999 – dwa medale Doroty Wojtczak na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata kadetów w Bydgoszczy (srebrny w sztafecie olimpijskiej i brązowy w sztafecie 4×100 m).
- 2000 – piąte miejsca w finałach Igrzysk Olimpijskich w Sydney lekkoatletki Lidii Chojeckiej w biegu na 1500 metrów oraz sztangistki Aleksandry Klejnowskiej w kategorii do 58 kg. Trenująca w siedleckim ośrodku Agata Wróbel zdobywa srebrny medal olimpijski i ustanawia trzy rekordy świata.
- 2000 – pierwsze sukcesy zapaśniczek WLKS na arenie krajowej, dwa medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi. Na podium MP juniorów w Piotrkowie stają również dwaj „klasycy” WLKS.
- 2000 – WLKS na 26. miejscu w Polsce wśród ponad 2000 klubów w klasyfikacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego, podsumowującej wyniki z mistrzostw Polski od najmłodszych kategorii wiekowych do lat 23. Trzecie miejsce w klasyfikacji najsilniejszych klubów Krajowego Zrzeszenia LZS.
- 2001 – w październiku Aleksandra Klejnowska zdobywa dla Polski pierwszy złoty medal na Mistrzostwach Świata seniorek w Antalaya. Wywalczyła tym samym pierwszy w historii WLKS oraz siedleckiego sportu tytuł mistrzyni świata seniorek w olimpijskiej dyscyplinie i konkurencji (w kategorii do 58 kg).
- 2002 – WLKS ma w sekcji zapaśniczej znowu reprezentantów Polski. Kamil Słupski (czwarte miejsce) i Magdalena Morton (ósme) startują latem w Mistrzostwach Europy kadetek i kadetów.
- 2002 – w czerwcu Marcin Dołęga podczas Mistrzostw Świata juniorów do lat 20 w Havirov zdobył nie tylko złoty medal (po raz drugi z rzędu), ale jako pierwszy zawodnik w historii WLKS i siedleckiego sportu ustanowił rekord świata seniorów w olimpijskiej konkurencji oraz dwa rekordy świata juniorów (198,5 kg w rwaniu oraz 415 kg w dwuboju wagi do 105 kg).
- 2002 – w październiku w Oławie sztangistki WLKS Siedlce po raz pierwszy w historii sekcji zwyciężają w rozgrywanym od 1997 roku turnieju o Drużynowy Puchar Polski (odpowiednik ligowych turniejów Drużynowych Mistrzostw Polski ciężarowców).
- 2004 – zawodniczką WLKS zostaje Dominika Misterska, jedna z trzech najlepszych sztangistek – obok Agaty Wróbel i Aleksandry Klejnowskiej – w historii podnoszenia ciężarów kobiet w Polsce
- 2004 – na pomoście w Kijowie Aleksandra Klejnowska mistrzynią Europy seniorek w wadze do 58 kg, a Dominika Misterska wicemistrzynią w kategorii do 63 kg.
- 2004 – 23 kwietnia, po Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, funkcję prezesa klubu obejmuje Szczepan Waszczuk, który zastąpił na tym stanowisku dra Jana Borkowskiego.
- 2004 – Dominika Misterska złotą, a Marta Kleszczyńska srebrną medalistką Akademickich Mistrzostw Świata.
- 2004 – piąte miejsce w finałach Igrzysk Olimpijskich w Atenach sztangistki Aleksandry Klejnowskiej w kategorii do 58 kg.
- 2004 – klubowa sekcja zapasów kobiet po raz pierwszy w historii klubu najlepszą sekcją kobiecych zapasów w kraju. Zwycięża w dorocznym współzawodnictwie Polskiego Związku Zapaśniczego, w którym uwzględnia się osiągnięcia indywidualne i zespołowe poszczególnych klubów we wszystkich krajowych imprezach mistrzowskich. Rok później sekcja zwyciężyła w tej klasyfikacji po raz drugi.
- 2004 – trzysekcyjny WLKS na 30. miejscu z dorobkiem 655,5 pkt. w zestawieniu Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego wśród 2698 sklasyfikowanych polskich klubów na podstawie punktów zdobytych przez sportowców na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski juniorów, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w ponad 60 dyscyplinach sportu.
- Pierwsze miejsce w klasyfikacji najsilniejszych klubów w Krajowym Zrzeszeniu LZS.
- 2005 – Aleksandra Klejnowska i Dominika Misterska na Mistrzostwach Europy seniorek w Sofii zdobywają srebrne medale.
- 2005 – Aleksandra Klejnowska zdobywa na Akademickich Mistrzostwach Świata złoty medal, a Marta Kleszczyńska srebrny.
- 2005 – zapaśniczki WLKS po raz pierwszy w historii klubu zdobywają medale na Mistrzostwach Polski seniorek. Katarzyna Zalewska reprezentantką Polski na Uniwersjadzie.
- 2005 – WLKS na 18. miejscu (najwyższym w historii) z dorobkiem 548 pkt. wśród 2826 sklasyfikowanych klubów z całej Polski w prowadzonej przez PFSM co roku wspomnianej punktacji. Wyżej od WLKS uplasowały się tylko potężne kluby wielosekcyjne z dużo większych miast (poczynając od pierwszego miejsca): Śląsk Wrocław, AZS AWFiS Gdańsk, AZS AWF Warszawa, Posnania, Zawisza Bydgoszcz, AZS AWF Katowice, Polonia Warszawa, AZS Środowisko Poznań, Legia Warszawa, AZS AWF Wrocław, Stal Rzeszów, AZS AWF Kraków, Spójnia Warszawa, AZS AWF Poznań, Flota Gdynia, AZS UWM Olsztyn, Olimpia Poznań. Ponadto WLKS Siedlce po raz kolejny zwycięża w podobnym współzawodnictwie na najsilniejszy klub w Krajowym Zrzeszeniu LZS.
- 2006 – Aleksandra Klejnowska i Dominika Misterska zdobywają brązowe medale na Mistrzostwach Europy Seniorek we Władysławowie.
- 2006 – W ramach Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży WLKS zajął 20 miejsce z dorobkiem 641,5 pkt. wśród 2889 sklasyfikowanych klubów w Polsce.
- Pierwsze miejsce w klasyfikacji najsilniejszych klubów w Krajowym Zrzeszeniu LZS.
- 2006 – 30 lecie powstania klubu WLKS. Z tej okazji klub był organizatorem X Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych, w których wystartowało ponad 2000 zawodników, reprezentantów wszystkich województw.
- 2007 – Pierwszy medal na Mistrzostwach Europy Kadetek w zapasach – brąz zdobyła Izabela Urban.
- 2007 – Zdobycie Tytułu Drużynowego Mistrza Polski Kadetek
- 2007 – Aleksandra Klejnowska po raz kolejny zdobywa brązowy medal na Mistrzostwach Europy Seniorek.
- 2007 – W ramach Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży WLKS zajął 17 miejsce z dorobkiem 726,75 pkt. wśród 2944 sklasyfikowanych klubów w Polsce.
- Drugie miejsce w klasyfikacji najsilniejszych klubów w Krajowym Zrzeszeniu LZS.
- 2008 – Sztangistki Aleksandra Klejnowska – Krzywańska i Dominika Misterska – Zasowska startowały na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.
- 2008 – Mistrzynią Europy Seniorek w podnoszeniu ciężarów zostaje Aleksandra Klejnowska – Krzywańska
- 2008 – W ramach Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży WLKS zajął 12 miejsce z dorobkiem 844,88 pkt. wśród 3009 sklasyfikowanych klubów w Polsce. Jest to największe osiągnięcie WLKS-u w historii klubu.
- Najwyżej notowany w kraju klub zrzeszony w Krajowym Zrzeszeniu LZS.
- 2009 – na pomoście w Eliat (Izrael) Martyna Mędza Mistrzynią Europy do lat 17 w wadze do 58 kg.
- 2009 – Martyna Mędza ustanowiła 3 rekordy Polski w rwaniu, podrzucie i dwuboju w kategorii do 17 i 18 lat zostając najlepszą zawodniczką finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów.
- 2010 – 18 maja, po Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, funkcję prezesa klubu obejmuje Jan Hawrylewicz, który zastąpił na tym stanowisku Szczepana Waszczuka.
- W maju klub był organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach kobiet. W klasyfikacji klubowej zajął 3 miejsce.
- Martyna Mędza 4-krotnie pobiła rekord Polski Juniorek do lat 18 w rwaniu, podrzucie i dwuboju
- Podczas XX Challenge – Złotej Sztangi za 2010 rok w klasyfikacji klubowej kobiet WLKS zajął pierwsze miejsce, zaś w klasyfikacji indywidualnej druga była Martyna Mędza.
- Wśród najlepszych trenerów w roku 2010 nagrodę Ministra Sportu i Turystyki otrzymali Danuta i Ryszard Soćko (podnoszenie ciężarów).
- 2011 – W czerwcu Andrzej Mateja został nowym Prezesem Zarządu.
- Po raz trzeci WLKS zorganizował Ogólnopolskie Igrzyska LZS.
- WLKS był organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym
- Ewa Michałowska zdobyła złoty medal w kat. 55 kg w czasie Mistrzostw Europy w sumo, które odbyły się w maju w Bułgarii.
- W czasie Mistrzostw Europy Juniorek do lat 23 w podnoszeniu ciężarów srebrny medal wynikiem 194 kg wywalczyła Katarzyna Lisewska
- 2012 – W czerwcu na rozegranych Mistrzostwach Europy w zapasach, które odbyły się na Ukrainie Sandra Pachnik (seniorka) w kat. 55 kg zdobyła złoty medal, Monika Michalak (juniorka) w kat. 70 kg zdobyła medal brązowy, Małgorzata Kachniarz (kadetka) startując w drużynie narodowej wywalczyła z koleżankami medal brązowy.
- W Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet WLKS uplasował się na drugim miejscu.
- W listopadzie oddana została do użytku nowo wybudowana hala z zapleczem biurowym.
- 2013 – Klaudia Soszyńska wywalczyła srebrny medal w Łucku na Mistrzostwach Europy Kadetek w zapasach.
- Sabina Bagińska zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy Seniorek w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w Tiranie.
- Agata Rok na Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 17 w podnoszeniu ciężarów zdobyła medal srebrny.
- Wioleta Jastrzębska zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 23, które odbyły się w Tallinnie.
- Rok 2014
- Nowym Prezesem Zarządu zostaje Adam Próchnicki
- Na odbywających się na Białorusi, Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w zapasach medale brązowe wywalczyli: Karolina Urban, Klaudia Soszyńska, Karolina Brogowska, Tomasz Krzyszczak.
- Wioleta Jastrzębska wywalczyła tytuł mistrzowski podczas rozgrywanych na Cyprze Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 23.
- Sztangistki zdobyły Drużynowy Puchar Polski.
- Rok 2015
- Po raz kolejny zawodniczki sekcji podnoszenia ciężarów zdobyły Drużynowy Puchar Polski
- Rok 2016
- To rok obchodów 40-lecia powstania Klubu. Kulminacyjnym punktem obchodów było wielopokoleniowe spotkanie zawodników, szkoleniowców, działaczy w dniu 16 września w sali widowiskowej MOK „Podlasie” w Siedlcach.
- Łukasz Niedziałek zostaje Mistrzem Europy Juniorów do lat 18 w chodzie na 10 km, które odbyły się w Gruzji
- Magdalena Mędza zajęła 3 miejsce podczas Turnieju o Puchar Unii Europejskiej. Drużynowo Polski zajęły I miejsce
- Rok 2017
- Puchar Europy w chodzie sportowym – Podbierady (Czechy), 20-21.05.2017r.
- Łukasz Niedziałek zajmuje III miejsce w chodzie na 10 km
- Mistrzostwa Świata do lat 18 w lekkiej atletyce – Nairobi, 12-16.07.2017r.
- Łukasz Niedziałek zajmuje VI miejsce w chodzie na 10 km
- Halowe Mistrzostwa Europy Seniorów – Belgrad, 3-5.03.2017r.
- Tomasz Jaszczuk zajmuje IV miejsce w skoku w dal
- Rok 2018
- W miesiącu grudniu odbywają się wybory Zarządu. Nowym Prezesem zostaje Zygmunt Wielogórski, jeden z założycieli Klubu.
- Po raz czwarty byliśmy organizatorami Ogólnopolskich Igrzysk LZS.
- Mistrzostwa Europy Seniorów w lekkiej atletyce (Berlin) Tomasz Jaszczuk zajmuje V miejsce w skoku w dal.
- Rok 2019
- 13 kwietnia podczas Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym w Zaniemyślu Łukasz Niedziałek pobił rekord życiowy w chodzie na 10 km (40:23) i został liderem europejskich tabel w swojej kategorii wiekowej.
- Trzy nasze młode zapaśniczki: Dominika Szynkowska, Patrycja Gil, Magdalena Kisielińska w dniu 28 kwietnia wywalczyły brązowe medale na Mistrzostwach Polski Seniorek.
- Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach styl wolny, która odbyła się w Staszowie w dniach 3-5 maja brązowe medale wywalczyli: Adrian Gorczyca w kategorii 60kg i Patryk Kostrzewski w kategorii 71 kg.
- 9 maja Dyrektor WLKS, Stefan Długosz, obchodził jubileusz 40-lecia pracy zawodowej w Wojewódzkim Ludowym Klubie Sportowym. Były gratulacje, podziękowania, wspomnienia…
- Podczas Pucharu Europy w chodzie sportowym, który odbył się w dniu 19 maja w Olicie (Litwa), Łukasz Niedziałek zajął 3 miejsce na dystansie 10 km i powtórzył wynik z poprzedniego Pucharu Europy 2017. Starsza siostra Łukasza, Olga, była 26 na dystansie 20 km.
- W czasie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w dniach 24-25 maja w Stoku Lackim, Karolina Miszczak zdobyła medal złoty w kat. 45 kg, a Angelika Bednarz medal srebrny w kat. 81 kg.
- W dniu 7 czerwca nasza juniorka, Patrycja Gil zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w hiszpańskiej Pontaverde.
- Podczas Mistrzostw Polski U-20, które odbyły się w Raciborzu w dniach 19-21 czerwca, złoty medal zdobył Łukasz Niedziałek w chodzie na 10 km.
- Podczas Mistrzostw Polski Seniorek w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w dniach 21-23.06.2019r. w Ciechanowie Angelika Bednarz zdobyła srebrny medal w kat. 87 kg a Karolina Miszczak brązowy w kat. 45 kg.
- W ostatni weekend czerwca w irlandzkim Waterford odbyła się piąta edycja Pucharu Unii Europejskiej w podnoszeniu ciężarów. Nasza młoda sztangistka Martyna Dołęga w efektownym stylu zwyciężyła w gronie młodziczek U-15 z wynikami lepszymi od rekordów Polski 159 kg (73 kg + 86 kg), pobiła także rekordy Europy U-15 w kat. 64 kg w rwaniu 71 kg i 73 kg oraz w dwuboju 159 kg!
- W dniach 29-30 czerwca odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w Lublinie, gdzie Michał Walenda bijąc swój rekord życiowy w pchnięciu kulą (17,11m) zdobył srebrny medal.
- W dniach 2-4 lipca w Drzonkowie odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów, w których nasi reprezentanci zwyciężyli w punktacji klubowej. Medale zdobyli: Klaudia Celińska-Mysław w kat. 49 kg zdobyła złoty medal, Oliwia Dang była druga w kat. 55 kg, Konrad Romańczuk był bezkonkurencyjny w kat. 89 kg.
- W dniu 14 lipca Olga Niedziałek została wicemistrzynią Europy do 23 lat w chodzie sportowym. Podczas Mistrzostw Europy U-23 w lekkiej atletyce, które odbyły się w Szwecji Olga zdobyła srebrny medal i jest pierwszą Polką w historii, która zdobyła medal w chodzie na mistrzostwach Europy do lat 23.
- 21 lipca Łukasz Niedziałek zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Europy U20 w chodzie sportowym na 10 km. Zawody odbyły się w Boras w Szwecji.
- 15 sierpnia Patrycja Gil zdobyła tytuł mistrzyni świata juniorek w kat. 55 kg. Zawody odbyły się w Estonii.
- W dniach 30-31 sierpnia odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska LZS. Po raz piąty Igrzyska odbyły się w Siedlcach.
- Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w chodzie na 20 km, które odbyły się 7 września w Gdańsku, złoty medal zdobyła Olga Niedziałek, a brązowy Emilia Gręziak. Wśród juniorów srebrny medal zdobył Robert Goławski.
- W dniach 27-28 września w Rudniku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet. Złoty medal w kategorii 50 kg zdobyła Dominika Szynkowska, zaś srebrny w kategorii 53 kg Katarzyna Kamińska.
- Podczas Mistrzostw Polski U-15 w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w dniach 25-27 października w Ciechanowie medale zdobyli: Martyna Dołęga – kat. 71 kg medal złoty wynikiem 169 kg, Komorowska Olga – kat. 76 kg medal brązowy wynikiem 109 kg oraz Tomczak Kamil – kat. 61 kg medal brązowy wynikiem 157 kg.
- Podczas rozgrywanych w Stargardzie w dniach 22-24 listopada Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach styl wolny brązowy medal w kat. 38 kg zdobył Wojciech Urban.
- W organizowanym po raz trzeci przez Krajowe Zrzeszenie LZS Plebiscycie na „10 Najpopularniejszych Sportowców LZS” i „5 Najpopularniejszych Trenerów LZS” drugie miejsce zajęła Patrycja Gil – Mistrzyni Świata Juniorek w zapasach, a jej trener Sebastian Pawlak wybrany został najpopularniejszym trener LZS w roku 2019. Ogłoszenie wyników plebiscytów odbyło się w dniu 8 grudnia w Zamku w Uniejowie.
- Była zawodniczka, a obecnie trenerka grup młodzieżowych, Lidia Chojecka została wyróżniona miejscem wśród najlepszych lekkoatletów 100-lecia. Wyboru Najlepszych lekkoatletów 100-lecia 1919-2019 dokonała 53-osobowa kapituła pracująca pod przewodnictwem Andrzeja Majkowskiego, prezesa PZLA w latach 1969-72. Z każdej z dyscyplin „Królowej Sportu” wyłoniono po jednym zwycięzcy.
- Rok 2020
– Styczeń
- Patrycja Gil (zapasy) została uznana Sportowcem Roku przez redakcję SportSiedlce.pl
- Łukasz Niedziałek (lekkoatletyka) zajął 3 miejsce.
- W tym samym plebiscycie Martyna Dołęga (podnoszenie ciężarów) została uznana Odkryciem Roku.
– Luty
- 22 lutego na Gali Mistrzów organizowanej przez „Tygodnik Siedlecki” zostały wręczone puchary dla najlepszych i najpopularniejszych zawodników i trenerów.
- Podium na najlepszych sportowców zajęli zawodnicy WLKS:
- Patrycja Gil, zapaśniczka
- Olga Niedziałek, chodziarka WLKS
- Łukasz Niedziałek, chodziarz WLKS
- Najlepsi trenerzy:
- Sebastian Pawlak, trener zapasów
- Agnieszka Goławska, trenerka chodu sportowego
- Najpopularniejsi sportowcy:
- Patrycja Gil zapaśniczka
- Magdalena Kisielińska, zapaśniczka
- Julia Księżopolska, biegaczka
- Adrian Gorczyca, zapaśnik
- Najpopularniejsi trenerzy:
- Sebastian Pawlak, trener zapasów
- Krystian Misztal, trener zapasów
- Klubem Roku 2019 został wybrany WLKS Siedlce-Nowe Iganie.
- Podczas Halowych Mistrzostw Polski U18, które odbyły się w Toruniu w dn. 14-17 lutego, podopieczna Lidii Chojeckiej-Leandro, Wiktoria Wróbel, zdobyła brązowy medal w biegu na 1000m
- 29 lutego na odbywających się w Toruniu 64 Halowych Mistrzostwach Polski Łukasz Niedziałek, bijąc swój rekord życiowy, zdobył brązowy medal w chodzie na 5 km.
– Marzec
- W związku z ogłoszeniem w dniu 13 marca stanu epidemii – koronawirus SARS-CoV-2 wywołujący chorobę COVID-19, zostały odwołane wszystkie zawody i treningi.
– Czerwiec
- Od 1 czerwca zostały wznowione zajęcia treningowe wszystkich sekcji.
– Sierpień
- Podczas 96. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się we Włocławku w dniach 28-30.08.2020r. rodzeństwo Olga i Łukasz Niedziałek zdobyli srebrne medale w chodzie na 5km Olga, Łukasz na 10 km. Nasi kulomioci Andrzej Gudro zajął IV miejsce, a Jan Parol był VI w finale konkursu pchnięcia kulą.
– Wrzesień
- Podczas Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach styl wolny, które odbyły się w Siedlcach 12 września Patryk Kostrzewski zdobył złoty medal w kategorii 74 kg.
- Na podium stawali również: Adrian Gorczyca – brązowy medalista w kat. 65 kg, Magomed Said Makhamud Dzauthanor w kat. 57 kg, Sebastian Pielaciński – brązowy medalista w kat. 70 kg oraz Dominik Żuraw – brązowy medalista w kat. 92 kg.
- W XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach medale wywalczyli: w dniach 16-18.09 w Chełmie Klaudia Podgórzak (49kg) i Klaudia Kudelska (65 kg) medale srebrne, we Włodawie 28-20.09 medal złoty Wojciech Urban (45kg), medal srebrny Bartosz Skłodowski (92kg), medal brązowy Igor Krawczyński (55kg).
- Podczas Mistrzostw Polski AZS w zapasach kobiet, które odbyły się w Warszawie w dniu 19.09.2020 złote medale wywalczyły Kasia Kamińska (50kg) i Magdalena Kisielińska (68kg).
- Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski U17 w podnoszeniu ciężarów, która odbyła się w dniach 24-27.09.2020r. w Ciechanowie złoty medal w kat.96 kg wywalczył Damian Dmowski, a Olga Komorowska była trzecia w kat. 81 kg.
- Jakub Walecki zdobył złoty medal w skoku wzwyż z wynikiem 1.93 m podczas Mistrzostw Polski U-16, Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego w Słupsku (26-27.09).
- Podczas Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach kobiet, które odbyły się w Siedlcach 26 września Magdalena Kisielińska zdobył złoty medal w kategorii 68 kg, a Karolina Urban była trzecia w kat. 53 kg.
- 26 września w Warszawie odbyły się MP seniorów, młodzieżowców (U-23) oraz juniorów (U-20) w chodzie sportowym na 20 km. Łukasz Niedziałek był trzeci w rywalizacji seniorskiej na 20 km, jego siostra Olga zajęła tę samą lokatę na tym samym dystansie.
- Łukasz był najlepszy w kat. U-23, drugi był Robert Goławski. Brąz w tej samej kategorii wywalczyła Emilia Gręziak.
– Październik
- Podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w sumo, które odbyły się w Myślenicach w dniach 3-4.10.2020r. Natalia Przeździk wywalczyła medal srebrny w kat. 70 kg, medale brązowe zdobyły: Kornelia Korporowicz w kat. 55kg i Klaudia Kudelska w kat. 70 kg.
- W tych samych dniach w Pyrzycach odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w sumo. Medale wywalczyli: złoto Joanna Samsonowicz w kat. 55 kg, medal srebrny Bartosz Skłodowski w kat. open , a brąz Klaudia Podgórzak w kat. 55kg i w tej samej kategorii Filip Walczak .
- Dwa medale zdobyły zapaśniczki podczas XXVIII Mistrzostwach Polski Seniorek , które odbyły się w Dzierżoniowie w dniu 11 października. Złoty medal wywalczyła Patrycja Gil (pierwszy złoty medal w kat. seniorskiej), która rywalizował w kat. 57 kg, trzecie miejsce zajęła Katarzyna Kamińska w kat. 50 kg.
- Podczas Mistrzostw Polski U20 w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w Gdańsku w dn. 9-11 października zawodnicy WLKS zdobyli 4 medale:
- Klaudia Celińska-Mysław w kat. 49 kg medal złoty
- Oliwia Dang w kat. 55 kg medal brązowy
- Karol Doleszczak w kat. 67 kg medal brązowy
- Konrad Romańczuk w kat. 89 kg medal brązowy
- W punktacji drużynowej WLKS zajął pierwsze miejsce z dorobkiem 84 pkt.
- W dniach 16-18 października w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Polski U15 w podnoszeniu ciężarów. Medale dla WLKS zdobyli: Martyna Dołęga w kat. 71 kg medal złoty, Martyna zajęła drugie miejsce w punktacji Sinclaira 205,93 pkt; Jacek Szulski w kat. 45 kg zdobył medal srebrny.
- W dniach 24-25.10.2020r. w Środzie Wlkp. odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w których Patrycja Gil wywalczyła złoty medal w kat. 57 kg.
– Listopad
- Z powodu odwołania Mistrzostw Świata U17, w dniach 11-18 listopada rozegrano „IWF Online Youth World Cup”, w którym nasza reprezentantka Martyna Dołęga zajęła V miejsce w kat. 76 kg.
- W dniach 26-29 listopada w Biłgoraju rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Złoty medal w kat. 45 kg wywalczyła Karolina Miszczak, a Angelika Bednarz zdobyła srebrny medal w kat. 87 kg.
- W Zgierzu w dniach 28-29 listopada odbyły się IX Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach. Brązowy medal zdobył Wojciech Bareja w kat. 35 kg.
- W Indywidualnym Pucharze Świata w zapasach kobiet rozegranym w dniach 12-18 grudnia w Serbii 8 miejsce zajęła Patrycja Gil.
- Rok 2021
- Styczeń
Sportowcem roku wg dziennikarzy portalu SportSiedlce.pl została Patrycja Gil. Młoda zapaśniczka wygrała po raz drugi z rzędu, a na podium wyprzedziła klubowe koleżanki Olgę Niedziałek i Martynę Dołęgę.
Drużyną roku została sekcja podnoszenia ciężarów, która awansowała do I ligi.
Trenerem roku uznano Sebastiana Pawlaka.
Zapaśniczka Patrycja Gil została wyróżniona w TOP REGIONU – 3 miejsce w Plebiscycie Regionalnego Portalu Informacyjnego podlasie24.pl i Katolickiego Radia Podlasie w kategorii wydarzenie sportowe roku 2020 w regionie.
Luty
Wiktoria Wróbel wywalczyła złoty medal w biegu na dystansie 1000m podczas Halowych Mistrzostw Polski U18, które odbyły się w Toruniu w dniach 13-14.02.2021. Podopieczna Lidii Chojeckiej-Leandro wynikiem 2:52;51 ustanowiła rekord życiowy.
Olga Niedziałek zajęła drugie miejsce w chodzie sportowym na 3000 m podczas 65 Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w Toruniu w dniach 20-21.02.2021. Olga wynikiem 13:11.96 pobiła rekord życiowy.
Łukasz Niedziałek wśród seniorów zajął IV miejsce natomiast w kategorii młodzieżowców I miejsce w chodzie na dystansie 5000m.
Marzec
W dniach 13-14 marca w Ropczycach odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w sumo. WLKS reprezentowały juniorki: Joanna Kobylińska była druga w kat. 70 kg, Joanna Samsonowicz zajęła trzecią lokatę w kat. 55 kg, Klaudia Kudelska (+75 kg) również była trzecia, złoty medal zdobyła Kornelia Korporowicz (kat. 55 kg).
Podczas MP seniorów w chodzie na 50 km rozgrywanych w Słowackich Dudincach w dniu 20.03.2021r Robert Goławski zdobył brązowy medal w czasie 4:40;48.
Kwiecień
W dniach 9-10 kwietnia w Chełmie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach kobiet.
W kategorii młodzieżowej złoty medal oraz kolejny tytuł mistrzyni Polski obroniła Patrycja Gil (kat. 57 kg). Srebro oraz tytuł wicemistrzyni Polski w kat. 76 kg wywalczyła Magdalena Kisielińska. Brąz w kategorii 50 kg zdobyła Elwira Sprzonczak. W klasyfikacji drużynowej WLKS okazał się najlepszy w Polsce.
Wśród juniorek brązowy krążek zdobyła Natalia Przeździk (kat. 59 kg). Medal tego samego koloru, tyle że w kategorii 76 kg zgarnęła Klaudia Kudelska.
16 kwietnia odbyło się wręczenie pucharów dla najlepszych i najpopularniejszych sportowców i trenerów w plebiscycie „Tygodnika Siedleckiego” za 2020 rok.
NAJLEPSI SPORTOWCY
- 1. Patrycja Gil – zapasy
- 2. Łukasz Niedziałek – lekkoatletyka
- 3. Olga Niedziałek – lekkoatletyka
NAJLEPSI TRENERZY
Sebastian Pawlak i Krystian Misztal – zapasy
NAJPOPULARNIEJSI SPORTOWCY
- 1. Patrycja Gil zapasy
- 3. Patryk Kostrzewski zapasy
- 5. Magdalena Kisielińska zapasy
NAJPOPULARNIEJSI TRENERZY
- 1. Sebastian Pawlak zapasy
- 2. Krystian Misztal zapasy
Podczas rozegranych w dniu 18 kwietnia Mistrzostw Węgier w chodzie na 20km w rywalizacji mężczyzn o minimum olimpijskie otarł się Łukasz Niedziałek. Polak uzyskał czas 1:21:23 (minimum olimpijskie 1:21;00) . Mimo nie uzyskania wskaźnika na Tokio wynik ten daje cenne punkty do rankingu olimpijskiego. Łukasz w mistrzostwach zajął I miejsce. Na IV miejscu uplasowała się Olga wynikiem 1;34;34 (minimum olimpijskie 1;31;00).
W dniach 15-18 kwietnia w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Nasi młodzi sztangiści powtórzyli ubiegłoroczny sukces i zajęli pierwsze miejsce w punktacji klubowej (73pkt). Na ten sukces zapracowali:
Klaudia Celińska-Mysław, która była najlepsza w kat. 49 kg (w dwuboju: 138 kg; Sinclair: 217 pkt), Konrad Romańczuk wywalczył srebro w kat. 89 kg (227 kg; 325,7 pkt), brązowe medale wywalczyły Oliwia Dang w kat. 55 kg (142 kg; 203,6 pkt) oraz Karolina Siekierzycka w kat. 87 kg (143 kg; 164,1 pkt).
Maj
Patrycja Gil została wicemistrzynią Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Areną zmagań było Skopje (21 maja). Podopieczna Sebastiana Pawlaka rywalizowała w kat. 57 kg.
Podczas rozgrywanych w Teresinie w dniach 28-29 maja Mistrzostw Polski Juniorów medale zdobyli: Srebrny – Patryk Kostrzewski w kat. 74 kg; Brązowy – Dzauthanor Magomed Said w kat. 57 kg i Dominik Żuraw w kat. 86 kg.
Czerwiec
Od 3 do 6 czerwca w Gdańsku sztangiści WLKS brali udział w Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w podnoszeniu ciężarów. Klaudia Celińska-Mysław zajęła pierwsze miejsce w kat. 49 kg (136 kg w dwuboju), Dominika Misterska-Zasowska była druga w kat. 55 kg (153 kg w dwuboju), zaś Martyna Dołęga trzecia w kat. 76 kg (181 kg w dwuboju).
Podczas rozegranych w dniu 6 czerwca w Siedlcach Mistrzostw Polski w chodzie na 20 km wśród mężczyzn triumfował Łukasz Niedziałek, jego starsza siostra Olga była druga.
W dniach 24-26 czerwca w Poznaniu rozegrano 97 Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Złoty medal w chodzie na 10 km zdobył Łukasz Niedziałek. Jan Parol w pchnięciu kulą zdobył medal brązowy.
Lipiec
Od 28 czerwca do 2 lipca w Łodzi rozegrano finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach. Medale wywalczyli: Złote – Udenyi Wiktoria w kat. 69 kg i Wojciech Urban w kat. 48 kg; Brązowe – Joanna Samsonowicz w kat. 49kg, Igor Krawczyński w kat. 55kg, Bartosz Skłodowski w kat. 92kg.
W dniach 08-11 lipca w Biłgoraju rozegrano finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Medal złoty zdobyła Martyna Dołęga w kat. 76 kg , srebrny Olga Komorowska w kat. 81 kg. W punktacji drużynowej WLKS zajął miejsce trzecie.
Wiktoria Wróbel została mistrzynią Polski U-18 w biegu na 1500 metrów, które odbyły się we Włocławku 28 lipca. Podopieczna Lidii Chojeckiej-Leandro pokonała trasę w czasie 4;39,52.
Sierpień
Łukasz Niedziałek jako jedyny Polak zakwalifikował się na Igrzyska Olimpijskie
w Tokio w chodzie na 20 km.
Wiktoria Wróbel zaprezentowała się ze znakomitej strony w meczu Polska – Czechy – Słowacja – Węgry, który odbył się w Brnie. Podopieczna Lidii Chojeckiej zajęła I miejsce w biegu na dystansie 1500m i ustanowiła rekord życiowy 4;30,59.
Martyna Dołęga zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy do lat 17 w podnoszeniu ciężarów, rozgrywanych w Ciechanowie (25 sierpnia). Reprezentantka Polski rywalizowała w kat. 71 kg juniorek do lat 17. Wynik naszej juniorki to 188 kg w dwuboju (83+105).
Wrzesień
4 września na Mistrzostwach Polski w chodzie sportowym – 55 Puchar Poczty Polskiej w Gdańsku, Łukasz Niedziałek zwyciężył na dystanse 20km w kat. U23 jak również zajął pierwsze miejsce w kategorii Open. Ewelina Cymbalińska zajęła trzecie miejsce na dystansie 5 km w kategorii U18.
Październik
W fińskim Rovaniemi w dniach 24.09-03.10.2021 odbywały się Mistrzostwa Europy U-20 i U-23 w podnoszeniu ciężarów.
Pierwszego dnia rywalizacji na pomoście zaprezentowała się Klaudia Celińska-Mysław w kat. 45 kg. Klaudia zajęła piąte miejsce wynikiem w dwuboju 137 kg.
9 października Martyna Dołęga zawodniczka sekcji podnoszenia ciężarów zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata U-17, które odbyły się w Arabii Saudyjskiej.
- Rok 2022
Luty
Martyna Dołęga została uznana Sportowcem roku przez redakcję znanego i cenionego w regionie portalu SportSiedlce.pl za swoje dokonania w 2021 roku.
W dniach 11-13 lutego w Rzeszowie odbyły się Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U-18 i U-20.
Wiktoria Wróbel wywalczyła mistrzostwo Polski w kat. U-20 w biegu na 800 metrów. Zawodniczka pokonała trasę w czasie 2.10,09 – nowy rekord życiowy.
Trzecie miejsce z wynikiem 1,98 m wywalczył Jakub Walecki w skoku wzwyż U-18.
Ewelina Cymbalińska była ósma w chodzie kobiet U-20 na 3000 metrów.
Olga Niedziałek została halową wicemistrzynią Polski w chodzie na 3000 m.
Marzec
Olga Niedziałek zajęła ósme miejsce w drugim dniu Drużynowych Mistrzostw Świata w chodzie sportowym w Maskacie. Debiutując na dystansie 35 kilometrów uzyskała czas 2.57:50.
W dniach 10-11.03.2022 Patrycja Gil walczyła o medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U23 w zapasach. Areną zapaśniczych zmagań był Płowdiw w Bułgarii.
Patrycja powtórzyła ubiegłoroczny sukces z macedońskiego Skopje, zdobywając srebrny medal.
Kwiecień
Od 7 do 10 kwietnia w Biłgoraju odbywały się Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów do 20 lat w podnoszeniu ciężarów. Zarówno kobiety jak i mężczyźni zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.
Medale zdobyli:
złoty w kat 87 kg – Weronika Nowak – 160 kg
srebrne w kat. 49 kg – Klaudia Celińska-Mysław – 118 kg
w kat. 89 kg – Konrad Romańczuk – 280 kg
w kat. 109 kg – Damian Dmowski – 278 kg
brązowe w kat. 59 kg – Oliwia Dang – 145 kg
w kat. 87 kg – Komorowska Olga – 144 kg
w kat. +87 kg – Karolina Siekierzycka – 141 kg.
23 kwietnia w Sulejówku odbyły się Mistrzostwa Polski w chodzie na 20 km. Olga Niedziałek wynikiem 1:30,34 zdobyła srebrny medal i zapewniła sobie prawo startu w lipcowych mistrzostwach świata (Stany Zjednoczone ) i sierpniowym europejskim czempionacie (Monachium). Podczas tych zawodów zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Weteranów w chodzie sportowym na 10 km w kat. M 55 Janusz Goławski zajął I m z czasem 1:09:58
W dniach 22-23 kwietnia w Pelplinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach kobiet. W kategorii młodzieżowej złoty medal zdobyła Patrycja Gil (kat. 57 kg). To jej trzeci z rzędu tytuł mistrzowski w tej grupie wiekowej. Ponadto Patrycja została wybrana najlepszą zawodniczką zawodów. Wszystkie swoje walki zwyciężyła przez przewagę techniczną. Brązowe medale zdobyły: w kategorii 53 kg Elwira Sprzonczak, w kategorii 76 kg Magdalena Kisielińska.
W Mistrzostwach Polski Juniorek srebrne medale zdobyły Natalia Przeździk (kat. 59 kg) oraz Joanna Kobylińska (kat. 72 kg). Brązowy medal w kategorii 50 kg zdobyła Joanna Samsonowicz.
30 kwietnia w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach styl wolny. Medale dla WLKS zdobyli: w kat. 79 kg Patryk Kostrzewski nie miał sobie równych i zdobył tytuł mistrza Polski. Dominik Żuraw wywalczył medal srebrny w kat. 92 kg. Brązowe medale zdobyli; Igor Krawczyński (kat. 61 kg) oraz Bartosz Skłodowski (kat. 97 kg).
Maj
W dniach 4-8 maja w Suwałkach odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach. Zuzanna Konaszuk wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej 40 kg. Srebrny medal zgarnęła Alicja Dobrowolska, zaś Blanka Szczepańska – brązowy. W kategorii 73 kg pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Udenyi. Mateusz Pudłowski zdobył złoty medal w kat. 110 kg. Srebro zawisło na szyi Wojciecha Urbana (kat. 60 kg).
Czerwiec
W dniach 4-8 maja w Suwałkach odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach. Zuzanna Konaszuk wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej 40 kg. Srebrny medal zgarnęła Alicja Dobrowolska, zaś Blanka Szczepańska – brązowy. W kategorii 73 kg pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Udenyi. Mateusz Pudłowski zdobył złoty medal w kat. 110 kg. Srebro zawisło na szyi Wojciecha Urbana (kat. 60 kg).
W dniach 10-11 czerwca w Suwałkach odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski. W chodzie na 5 km srebrny medal zdobyła Olga Niedziałek, IV miejsce w pchnięciu kulą zajął Andrzej Gudro, Jan Parol był VI, w skoku wzwyż junior Jakub Walecki był VI.
Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w Bydgoszczy w dn. 10-11 czerwca, Kacper Dominiak zdobył brązowy medal w kat. 81kg, Katarzyna Borkowska była IV w kat. 59kg, a Zuzia Najmoła V w kat. 55kg.
Martyna Dołęga zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach świata U-17, które odbyły się w Leon w Meksyku w dniach 11-18 czerwca. Siedlczanka rywalizowała w kat. 64 kg. W rwaniu Martyna zaliczyła 81 kg a w podrzucie 101 kg. Łączny wynik reprezentantki Polski w dwuboju to 182 kg. Martyna była najlepsza spośród Europejek rywalizujących w Meksyku.
W dniach 21-24 czerwca w Rzymie odbył się turniej rankingowy seniorek w zapasach kobiet. W kategorii 57 kg Patrycja Gil zdobyła brązowy medal.
23 czerwca wybrany został nowy Prezes WLKS. Został nim Pan Marek Murmyło Dyrektor Generalny Eco Harpoon – Recycling Sp. z o.o w Cząstkowie Mazowieckim.
25 czerwca zmarł Zygmunt Wielogórski – założyciel Klubu, wieloletni Wiceprezes i Prezes Zarządu.
Lipiec
7 lipca Jakub Walecki, ustanawiając rekord życiowy, wynikiem 2,13 wywalczył srebrny medal Mistrzostw Europy U18 w skoku wzwyż.
W Zamościu w dniach 8-10 lipca odbył się finał XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów, mający rangę Mistrzostw Polski do lat 17.
Dwa złote medale wywalczyły zawodniczki WLKS Nowe Iganie – Martyna Dołęga w kat. 71 kg (wynik 185 kg w dwuboju, 85 kg rwanie + 100 kg podrzut) i Ewelina Obłoza w kat. 76 kg (142 kg w dwuboju, 63 kg rwanie, 79 kg podrzut).
Wiktoria Wróbel wywalczyła dwa brązowe medale podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20 w Radomiu w dniach 7-9 lipca. Nasza zawodniczka stanęła na najniższym stopniu podium biegu na 800 m (czas 2:08.47, rekord życiowy) i 1500 m (4:25.05 również rekord życiowy).
Jakub Walecki zdobył złoty medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w dn. 15-17 lipca w Bielsku Białej.
Olga Niedziałek zajęła 11 miejsce w chodzie na 35 kilometrów w lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Zawody odbyły się w dniach 15-27 lipca w stanie Oregon Stany Zjednoczone.
Sierpień
14 sierpnia podczas odbywających się w Raszynie Mistrzostwach Europy U15 i U17 w podnoszeniu ciężarów, Martyna Dołęga nie miała sobie równych w kat. 64 kg. Wywalczyła duże złoto w dwuboju oraz małe złota w rwaniu i podrzucie. Mało tego, nasza zawodniczka w każdej z konkurencji ustanowiła nowe rekordy życiowe. Martyna została najlepszą zawodniczka mistrzostw do lat 17.
16 sierpnia podczas rozgrywanych w Monachium Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, Olga Niedziałek zajęła V miejsce w chodzie na 35 km.
Wrzesień
Magomed Said Makhamud Dzauthanor wzbogacił swoją kolekcję o brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski, rywalizował w kat. 57 kg.
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym odbyły się w dniach 9-10 września w Krasnymstawie.
Październik
Joanna Samsonowicz zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Europy Juniorek w Sumo, które odbywały się w dniach 8-9 października w Estonii. Joanna rywalizowała w kategorii wagowej 55 kg.
19 października w albańskim Durres Martyna Dołęga zdobyła brązowy medal w kat. 64 na Mistrzostwach Europy do lat 20. Wynikiem 201 kg w dwuboju ((90 kg rwanie – drugi rezultat i 111 kg podrzut) pobiła rekord życiowy.
W dniach 21-23 października w Sokołowie Podlaskim rozegrano Mistrzostwa Polski młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Medal brązowy wywalczyła Zofia Żydak w kat. 76kg.
Listopad
4 listopada w Nowym Tomyślu rozpoczęły się seniorskie mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Pierwszego dnia na medal, i to srebrny, spisała się Martyna Dołęga startują w kat. 71 kg, medale brązowe zdobyły Olga Komorowska w kat. 81kg i Weronika Nowa w kat. 87 kg,
W dniach 11-12 listopada w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 14 w zapasach kobiet. Złoty medal i tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Helena Stelmaszczyk w kategorii 42 kg.
W dniach 19-20 listopada w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach. Pierwsze miejsce w kat. 48 kg wywalczył Wojciech Bareja, drugi w kat. 44 kg był Igor Krawczyński. Z kolei trzecią lokatę w kat. 57 kg zajął Daniel Oksiuk.
26 listopada w Oleśnie odbyły się 94 PZLA Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Trzecie miejsce w zmaganiach kobiet zajęła Wiktoria Wróbel .