konferencja prasowa

Ostatnia prosta

20 lipca WLKS zorganizował konferencję prasową o sprawach bieżących.

Na konferencji zabrakło Łukasza Niedziałka, który miał być jej głównym bohaterem. Niestety, chodziarz doznał kontuzji na niedawnym starcie na mistrzostwach Europy. Po kilkunastu kilometrach poczuł dyskomfort i zszedł z trasy.

– W 2012 roku ostatni raz przedstawiciele WLKS uczestniczyli w Igrzyskach Olimpijskich. Trzeba było czekać prawie dekadę, aby doczekać się kolejnego przedstawiciela. Wcześniej bywało lepiej, ale mam nadzieję, że Łukasz to pierwsza jaskółka, która uczyni wiosnę. Kiedyś przyjęliśmy takie założenie, że poza szeroką pracą z młodzieżą chcemy w klubie wychowywać zawodników najwyższej klasy – powiedział Zygmunt Wielogórski, prezes WLKS.

– W tym roku świętujemy 45-lecie istnienia klubu. Łukasz jest taką wisienką na jubileuszowym torcie. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie ich więcej, bowiem mamy wspaniałych trenerów, którzy są w stanie wychować w przyszłości kolejnych olimpijczyków – dodał wiceprezes Adam Gabiński.

Start Niedziałka w Tokio to melodia niedalekiej, ale wciąż przyszłości. Za to już w weekend Siedlce opanują sumici.

– Zarząd Polskiego Związku Sumo nie obawiał się powierzyć organizacji mistrzostw WLKS. Przy okazji chciałbym podziękować za determinację i przeogromną liczbę kierowanych do mnie pytań. To pokazuje z jaką powagą do organizacji zawodów podchodzą organizatorzy – przyznał Dariusz Rozum.

Impreza współorganizowana przez WLKS będzie miała charakter międzynarodowy. Do Siedlec zawitają sumici m.in. z Ukrainy, Azerbejdżanu czy debiutanci z Grecji, czyli kolebki zapasów w klasycznej formule.

Na liście startowej znajduje się jedna przedstawicielka WLKS – Joanna Samsonowicz. Pierwsze walki na dohyo już 23 lipca.

Sponsor główny

Sponsorzy strategiczni

Partner

Współfinansowanie