Pięć medali w Łodzi

Zawodniczki WLKS przywiozły dwa medale z XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbywała się w Łodzi na przełomie czerwca i lipca.

Zapaśniczki startowały w grupie wiekowej kadet (17 lat). Pierwsze miejsce w kat. 69 kg zajęła Wiktoria Udenyi. Na podium, choć na jego najniższym stopniu, znalazła się również Joanna Samsonowicz, która rywalizowała w kat. 49 kg. W tej samej kategorii na 13 lokacie uplasowała się Klaudia Podgórzak. Natalia Klimiuk była 18 w kat. 57 kg.

W klasyfikacji drużynowej WLKS zajął 8 miejsce z wynikiem 17 pkt.

Pod koniec czerwca Łódź była również gospodarzem OOM połączonej z mistrzostwami Polski juniorów młodszych. Pierwsze miejsce i tytuł mistrza Polski wywalczył Wojciech Urban (kat. 48 kg). Brązowe medale zdobyli: Bartosz Skłodowski w kat. 92 kg oraz Igor Krawczyński w kat. 55 kg. Filip Walczak był 17, zaś Franciszek Bareja 20 w kategorii 60 kg.

Złoty medal w kategorii 65 kg zdobył Bartłomiej Nowakowski (LKS Mazowsze Teresin), trenujący na co dzień w OSSM Siedlce.