Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie

Trójporozumienie

W siedzibie WLKS doszło do podpisania umowy pomiędzy klubem, Olgą Niedziałek i firmą MAXIM Mariusza Saraczewskiego.

Olga Niedziałek specjalizuje się w chodzie sportowym. – Moja przygoda ze sportem zaczęła się dziewięć lat temu, w czasach szkolnych. Razem ze starszym bratem Tomkiem reprezentowaliśmy szkołę na zawodach w biegach. Zauważył nas nasz pierwszy trener Janusz Goławski, który zabrał nas na pierwszy trening chodu, pierwsze zawody, obóz i od tamtej pory zaczęliśmy trenować chód – mówi Niedziałek.

W ciągu dziewięciu lat pochodząca z Żeliszewa Dużego (gmina Kotuń) lekkoatletka osiągnęła wiele sukcesów. Niedziałek zdobywała medale praktycznie w każdej kategorii wiekowej w mistrzostwach Polski. Co uważa za swój największy sukces? – Za największy sukces uważam srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w szwedzkim Gavle – odpowiada reprezentantka WLKS.

Niedziałek specjalizuje się w chodzie sportowym na dystansie 20 kilometrów. Jak każdy sportowiec indywidualny jej celem, a jednocześnie marzeniem, jest udział w Igrzyskach Olimpijskich. – Moim największym marzeniem sportowym jest start na Igrzyskach Olimpijskich. W planach mam ukończenie studiów magisterskich na AWF. W dalszej przyszłości chciałaby zostać dobrym trenerem w mojej konkurencji – przyznała Olga Niedziałek.

WLKS na konferencji reprezentował wiceprezes Ryszard Boratyński. – Podpisanie umowy z firmą MAXIM bardzo nas cieszy. Olga osiąga sukcesy, a sponsor może jej pomóc w spełnieniu marzeń, takich jak możliwość wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie. To byłaby radość i duma dla klubu – mówił Boratyński.

Na konferencji pojawił się również wójt gminy Kotuń, Grzegorz Góral, który od dawna wspiera sport i sportowców ze swojego terenu. – Wspieranie sportowców jest bardzo ważne. Oni nie tylko promują siebie i swój klub, ale także gminę. Jestem dumny, że mamy takich sportowców. Trzeba ich wspierać na każdym kroku. Niedawno uruchomiliśmy program stypendialny. Olga jest wybitnym sportowcem i cieszymy się, że reprezentuje gminę Kotuń – przyznał wójt Góral.

Firma MAXIM należąca do Mariusza Saraczewskiego jest właścicielem m.in. portalu SportSiedlce.pl. – Wcześniej jako członek zarząd WLKS znalazłem sponsora dla brata pani Olgi, a teraz postanowiłem osobiście wesprzeć ją taką samą kwotą. Mam nadzieję, że te środki pomogą jej w walce o udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Jeżeli uda jej się to osiągnąć to już mogę zdradzić, że zyska potężnego sponsora strategicznego, znacznie większego niż ma Łukasz – powiedział Saraczewski.

– Dziękuję za wszelkie wsparcie. Nawet nie finansowe, a wiarę w moje możliwości – zakończyła główna bohaterka popołudnia w WLKS.