Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie

WLKS na piątkę

Druga runda Drużynowych Mistrzostw Polski za nami. Jednym z siedmiu miast, w którym rywalizowali sztangiści były Siedlce.

WLKS dzięki wysiłkom swoich zawodników utrzymał piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, ale po kolei. Drużynę dowodzoną przez Marcina Dołęgę stworzyli: Martyna Dołęga, Dominika Misterska-Zasowska, Karolina Miszczak oraz Kacper Dominiak, Mateusz Kaszuba i Sebastian Protasiuk. Najlepiej spisała się córka trenera – Martyna. Dołęga ustanowiła nowy rekord Polski w kat. 76 kg do lat 17 w podrzucie – 103 kg. Do tego w punktacji Sinclaira uzbierała 359 oczek.

W siedleckich zmagania lepiej poradzili sobie tylko reprezentanci Mazovii Ciechanów. To nie może dziwić, bowiem klub z północnego Mazowsza w klasyfikacji generalnej ustępuje jedynie Budowlanym Opole.

Mazovia powiększyła swój dorobek o 1806 pkt. WLKS spisał się ciut lepiej niż w pierwszej rundzie – wtedy było 1660,2, a teraz 1672,6. Na trzecim miejscu uplasował się Impuls Warszawa (1651,3). Sztangiści ze stolicy gonią WLKS, ale po siedleckiej odsłonie rywalizacji tracą już ponad 60 punktów.

Należy wspomnieć, że WLKS nie przystąpił do rywalizacji w optymalnym składzie, ponieważ docelową imprezą dla wielu sztangistów są zaplanowane na przyszły weekend mistrzostwa Polski U-20.