Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie

WLKS najlepszy w klasyfikacji drużynowej MP U-20!

Sztangiści WLKS sumiennie szykowali się do mistrzostw rozgrywanych w Zamościu. Praca dała efekt w postaci czterech medali i wygranej w ogólnej klasyfikacji drużynowej.

Po łącznym zestawieniu wyników sztangistek i sztangistów okazało się, że WLKS jest najlepszy. Sekcja podnoszenia ciężarów klubu zgromadziła 73 punkty i okazała się o zaledwie 0,5 oczka lepsza od LKS Dobryszyce. Trzecia była Mazovia Ciechanów (65 pkt).

Kto zapracował na ten sukces? Klaudia Celińska-Mysław, która była najlepsza w kat. 49 kg (w dwuboju: 138 kg; Sinclair: 217 pkt). O dominacji zawodniczki WLKS najlepiej świadczy fakt, że ona zaczynała dźwigać w momencie, gdy inne sztangistki już skończyły… Konrad Romańczuk wywalczył srebro w kat. 89 kg (227 kg; 325,7 pkt). W ogólnej klasyfikacji juniorów uplasował się na dziewiątej pozycji. Brązowe krążki wywalczyły Oliwia Dang w kat. 55 kg (142 kg; 203,6 pkt) oraz Karolina Siekierzycka w kat. 87 kg (143 kg; 164,1 pkt).

Niedaleko podium – na piątych lokatach – zostali sklasyfikowani Weronika Gałecka oraz Rafał Kamiński. W czołowych ósemkach załapali się też: szósty Bartosz Kałan, siódmy Adrian Kędziora oraz ósmy Szymon Łęczycki.

fot. PZPC