Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie

Wspomnienie Hawrylewicza

27 kwietnia odbędzie się VIII Międzynarodowy Turniej im. Jana Hawrylewicza w podnoszeniu ciężarów.

Współorganizatorem turnieju będzie Samorząd Województwa Mazowieckiego, Starosta Siedlecki, Urząd Miasta Siedlce oraz Wójt Gminy Siedlce. W zawodach wystartują ekipy z Białorusi, Estonii, Litwy, Łotwy oraz Polski, w tym reprezentacje: Ciechanowa, Ostrowi Mazowieckiej, Nowego Dworu Mazowieckiego, Ostrołęki i co oczywiste gospodarze – WLKS.

Turniej odbędzie się w siłowni ul. Kazimierzowska 23.

Program turnieju:
16:00 – otwarcie turnieju
16:15 – start grupy dziewcząt
17:45 – start grupy chłopców
19:30 – zakończenie turnieju

Jan Hawrylewicz urodził się 1947 roku w Starym Chwalimie w woj. zachodniopomorskim. Jego lata młodzieńcze związał z wybrzeżem i miastem Gdańsk. Tam dorastał i kształtował swoją osobowość. W latach 80-tych przeniósł się do Siedlec, gdzie w trakcie długoletniej działalności zawodowej i społecznej pełnił wiele funkcji.

Od 1999 roku był Prezesem Mazowieckiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów. Od 2000 roku Prezesem Warszawsko-Mazowieckiej Federacji Sportu. Był również członkiem Komisji Rewizyjnej PKOL oraz członkiem Zarządu Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.
Od 1999 roku aktywnie włączył się w działalność naszego klubu, by w 2010 roku zostać wybranym na prezesa WLKS. To jego inicjatywa i wiara – że można – spowodowała, iż dzisiaj klub posiada nowy, piękny obiekt, jakim jest hala sportowa.

Mimo ciężkiej i śmiertelnej choroby do końca nie poddawał się, walczył i szukał środków finansowych na jej wybudowanie. Spełnił swoje marzenie, choć sam nie doczekał uroczystego otwarcia hali. W swoich działaniach zawsze kierował się dobrem młodzieży, jej edukacją, stworzeniem jak najlepszych warunków do uprawiania kultury fizycznej.

Pracami Komitetu Organizacyjnego kieruje wiceprezes WLKS Adam Gabiński, jego zastępcami są: Mariusz Młynarczyk, Anna Hawrylewicz i Piotr Śliwiński. Członkami Komitetu Organizacyjnego zostali: Janusz Demianiuk, Ryszard Boratyński, Janusz Krysiak, Kazimierz Gugałka, Jacek Kuźniarski, Mirosław Sawicki oraz Stefan Długosz.

Fot. Janusz Mazurek